گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 130 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

در صنعت روستايي بافندگي به منظور فروش صورت مي گيرد .داشتن ماشين بافندگي امتياز بارز وآشكار دارد:بافندگي در هر زماني امكان پذير مي باشد و همزمان مي توان چشم از بچه ها برنداشت و مراقب آنها بود.داشتن شغل پاره وقت براي زنان به منظور افزايش در آمد خانواده سود مند است.مواد خام بافندگي ازطريق مختلف تهيه مي شود.ممكن است خانواده داراي گوسفند باشد و مواد خام خود را از طريق دام خود تهيه كند،يا اينكه ممكن است از همسايگان خود و در آخر از بازار تهيه كننده پشمي كه از بازار تهيه مي شود  به لحاظ كيفيت پشم خوبي نيست و اغلب (پشم پوستي )است كه قبل از بافندگي از هم  جدا مي شود.پشم وهزينه رنگرزي آنها مستلزم هزينه زيادي است كه از عهده روستاييان فقير بر نمي آيد.

یک هنرمند در کارخانه قالی بافی دولتی ترکمن SSR در حال ثبت یک طرح سنتی بر روی یک کاغذ مربعی شکل جهت استفاده بافندگان کارخانه می باشد هر چند که این طرح ها از طرح قالی های عشایری و سنتی اقتباس یافته است ولی اکنون چون کارمندان یک کارخانه رابطه بافندگان فرش با تولیداتشان نسبت به گذشته کاملاً متفاوت است. کارگاهی و دستگاه های فولادی دارای سیستم های بافندگی مکانیکی هستند و از استانداردهای بافندگی بالایی برخورداند. (عشق آباد، ۱۹۸۵)

تصویر شماره (۳۰): در کارگاهی های تجاری، طرح ها با ترسیم بر روی کاغذهای مربع شکل به صورت طرح و نقشه تبدیل می شوند. این طرح ها به صورت بخش های کوچکتر بریده می شود و بر روی مقوا چسبانده شده و با دست رنگ می شود. در این کارخانه Ruman طرح و نقشه هایی برای طرح های قالی های اروپایی در دست تهیه می باشد. (سده ۱۹۷۰)

تصویر شماره (۳۲): در دهه ۱۹۳۰ بافندگی فرش در قم شروع شد و خیلی زود بخاطر کیفیت هنرمندی و اصالت طرح به شهرت بالایی دست یافت. در قم نوعی سیستم فرش بافی کارگاهی غیر متمرکز و بافندگان فرش بر طبق استانداردهایی در منازل به تولید و بافت مبادرت می کند که تنها در کارگاهها بافت می شود. این فرش از طرح الهام گرفته ی قالی های درباری هندی در قرن نوزدهم میلادی برخوردار است و نقش های برجسته و روشن از ابریشم دارد و این یکی از ویژگی های شاخص کیفیت بالای فرش های این منطقه می باشد. ابعاد: ۱۳۷*۲۱۵ سانتیمتر. ۲۴/۵*۵۴inchخرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
  • انتشار : ۰۵ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج