گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 158 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان

  فليكر هاي ولتاژ در شبكه هاي توزيع

هدف اصلي

عبارت كيفيت گاهي اوقات به عنوان مترادف كلمه قابليت اطمينان براي نشان دادن وجود منبع قدرت مناسب و مطمئن بكار مي رود . تعريف جامع تر به صورت « كيفيت سرويس » مطرح شده است كه شامل سه نقطه نظر قابليت اطمينان منابع تغذيه ، كيفيت توان تحويل داده شده و نيز تهيه و دسترسي به اطلاعات شبكه است . با استفاده از عناوين مقالات و پروژه هاي مختلف در سالهاي اخير مي توان كيفيت توان را كيفيت ولتاژ نيز تعريف كرد . با افزايش اعمال كنترل با استفاده از سيستمهاي الكترونيك قدرت در شبكه هاي انتقال و شركنهاي توزيع ، تعريف دوم كيفيت توان مقبوليت بيشتري پيدا نموده است .

اكثر كارهاي پيشين در زمينه كيفيت توان با مسئله هارمونيكها مرتبط بوده است در حاليكه اعوجاج هارمونيكها يكي از مشكلات فزاينده كيفيت است ، مفهوم وسيع تر كيفيت توان شامل تغييرات گذرا و غير پريوديك شكل موج ايده آل نيز ميگردد. چنين انحرافاتي براي ارزيابي سازكاري الكترو مغناطيسي( E M C )  به كار مي رود، موضوعي كه شامل عملكرد مناست تجهيزات و سيستم ها بدون تداخل با يكديگر و يا تداخل ناشي از ديگر تجهيزات سيستم بر روي خود تجهيز است . چون سيستم قدرت وسيله اي براي انتقال تداخلات بين مصرف كنندگان مختلف است لذا مشخصه مهم كيفيت سيستم قدرت شامل قابليت سيستم قدرت در انتقال و تحويل انرژي الكتريكي به مصرف كنندگان در محدوده هاي مشخص شده توسط استانداردهاي E  M C  ميباشد .

در اين قسمت هدف اصلي يعني كيفيت توان سيستم هاي قدرت ، همراه با تشريح اجمالي انحرافات ايجاد شده در شكل موج ها و اثر اين انحرافات بر روي عملكرد سيستم قدرت مورد بحث و بررسي قرار ميگيرد . اين موارد سپس با مقدمه اي اجمالي به مبحث مونيتورينگ و روشهاي تخمين حالت كه در بررسي و ارزيابي كيفيت توان مورد استفاده قرار ميگيرند ، دنبال مي شود .

شكاف ولتاژ

شكاف يك گذراي دوره اي است كه در هر سيكل بعلت اتصال كوتاه فاز به فاز و به سبب كموتاسيون در كانورترهاي ac به dc  رخ مي دهد . به علت پريوديك بودن، اين اغتشاشات با طيف هارمونيكي شكل موج ولتاژ مشخص مي شوند . لبه هاي تيز موجود در اين اغتشاش ناشي از كليدزني است و شامل نوسانهاي فركانس بالايي  مي شود كه بر هماهنگي عليقي تاثير مي گذارد و مي تواند . منجر به تداخلات تشعشعي شود . اين اثر را مي توان با اضافه كردن مدارات ميراكننده ( اسنابر ) دردو سر ادوات كليدزني كاهش داد .

يك مثال از شكل موج ولتاژ خط ( با ميرا سازي كامل ) در طرف ثانويه يك مبدل كانورتر شش پالسه در شكل ۱ـ۶ نشان داده شده كه در آن u  پهناي شكاف و مطابق با هم پوشاني در شرايط كموتاسيون است .  شكاف در ولتاژ مي تواند تجهيزات الكترونيكي را از كار انداخته و قطعات اندكتيودر مدارها را با توجه به نرخ بالاي افزايش ولتاژ و نيزعبور از صفر اضافي ولتاژ اصلي از بين ببرد . بهر حال بيشتر فركانس هاي بالا، شامل شكاف‌هاي ايجاد شده توسط تجهيزاتي كه در محدوده كنترل شركت‌هاي برق نيستند توسط ترانسفورماتورهاي سرويس فيلتر مي شوند ، و در نتيجه در خطوط M  V  پراكنده نمي‌شوند . در نتيجه اكثر مسائلي كه با شكاف ها بوجود مي آيند به تجهيزات مصرف كنندگان منحصر مي شوند .

 

فلیکر

فلیکربه صورت : اثر نوسان روشنايي يا رنگ ، وقتي كه فركانس تغييرات نور بين چند هرتز تا هر تركيبي از فركانسها كه ديد ميشود تعريف شده است . اين يك تعريف بي قاعده بوده زيرا جمله « هر تركيبي از فركانسها كه ديده شود » از شخصي به شخص ديگر تغيير كرده و به عوامل زيادي بستگي دارد . نوسان در سيستم ولتاژ بويژه در مقادير موثر (r . m . s )  ميتواند سبب فليكر نور ( فركانس پايين ) شده كه به شدت و فركانس تغييرات وابسته است.

مهندسين قدرت اين نوع اختلال را فليكر ولتاژ مينامند اما اغلب فقط بصورت اختصار فليكر ناميده مي شود . شكل ۱ ـ ۱۵ يك نمونه ساده فليكر ولتاژ را نشان مي دهد ، در اين شكل ولتاژ a c  بوسيله يك موج سينوسي كه روي شكل موج ولتاژ قرار گرفته مدولاسيون دامنه شده است .

به همین منظور مقاله ای در مورد فليكر هاي ولتاژ در شبكه هاي توزيع ، درقالب word و۱۰۲  صفحه می باشد. جهت خرید ودانلود برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم مورد رضایت شما واقع گردد.

 در این پست خرید و دانلود فایل فليكر هاي ولتاژ در شبكه هاي توزيع ، رشته برق قدرت را براتون گذاشتم در این مقاله هدف اصلي يعني كيفيت توان سيستم هاي قدرت ، همراه با تشريح اجمالي انحرافات ايجاد شده در شكل موج ها و اثر اين انحرافات بر روي عملكرد سيستم قدرت مورد بحث و بررسي قرار ميگيرد . اين موارد سپس با مقدمه اي اجمالي به مبحث مونيتورينگ و روشهاي تخمين حالت كه در بررسي و ارزيابي كيفيت توان مورد استفاده قرار ميگيرند ، دنبال مي شود . شما می توانید این مقاله  را از این فروشگاه دانلود نمائید.


خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج