گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 115 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

در اين مقاله به بررسي شيوه هاي جديد تشخيص عيوب كه بر مبناي منطق فازي استوار هستند مي پردازيم. منطق فازي يكي از شاخه هاي جديد علم است كه در سال ۱۹۶۵ توسط پروفسور زاده ابداع و معرفي شد.

اصول مطق فازي بر تعاريف مجموعه هاي فازي استوار است. همان گونه كه اصول منطق كلاسيك بر مجموعه هاي كلاسيك يا مطلق استوار هستند. اهميت منطق و مجموعه هاي فازي بخصوص اخيراً و پس از بوجود آمدن نگرشهاي جديد در علوم و تكنولوژي موسوم به موج سوم افزايش يافته است (۲) . در نگرش موج سومي سعي تكنولوژيست ها بر هر چه نزديكتر كردن ماشين وتكنولوژي به انسان متمركز مي شود كه يكي از ابعاد آن طراحي و ساخت ماشنهايي است كه به نوعي روالهاي عملكرد انساني را شبيه سازي كند . منطق فازي همانگونه كه خواهيم ديد يكي از ابزارهاي مؤثر در ايجاد روالها و طراحي سيستمهايي با عملكرد نزديك به انسان است.


(منطق فازي نوعی منطق می باشد که سعی دارد کاری کند که کامپیوترمثل مغزانسان کار کند )

منطق فازي درسال ۱۹۶۵ بوسیله لطفی الف . زاده ( lotfi A .zadeh ) پروفسور علم کامپیوتردردانشگاه کالیفورنیا در Berkeley  به راه انداخته شده است .

به طور اساسی ، منطق فازي یک منطق چند ارزشی می باشد که به مقدارها و اندازه های متوسط امکان این را می دهد که دربین مقدارها و اندازه های قراردادی مثل درست / غلط ، بله / خیر، زیاد / کم و غیره تعریف شوند و قابل درک باشند . عباراتی چون نسبتا ً بلند یا خیلی سریع از لحاظ ریاضی قابل فرمول بندی می باشند و بوسیله کامپیوتر قابل اجرا می باشند که این کار به منظور کاربرد یک روش انسانی تر در مورد تفکر در برنامه سازی کامپیوتر می باشد . سیستم های فازي یک چاره و راه حل تناوبی برای عبارات سنتی از یک مجموعه و یک منطق که نشأت گرفته از فلسفه یونان باستای است ، می باشند . دقت علم ریاضی موفقیت خود را مدیون تلاش های گسترده ارسطو و فیلسوفان قبل از او می باشد . در پی تلاش آنها برای اندیشیدن و تدبیر کردن یک تئوری منطقی مختصر ، و بعد ریاضیات ، قانون نامبرده از تفکر به رسمیت و قطعیت رسید .

 یکی از آنها ، ” قانون نیمه مستثنی ” نشان داد که هرموضوع یا مسئله باید درست یا غلط باشد . حتی زمانی که Parminedes اولین نسخه و طرح این قانون را مطرح کرد ، اعتراضات و انتقادات محکم و فوری درمقابل وی وجود داشت ، برای مثال : Herecollous  این مسئله را مطرح کرد که اشیاء و مسائل باید به طور همزمان درست و صحیح باشند یا درست نباشند . افلاطون بنیانهایی برای آنچه که منطق فازي می شد طراحی کرد که نشان می دهد که درآنجا سه محدوده ( ماورای درست و غلط ) وجود دارند که درنقطه مقابل و مخالف ” پرداختن ” می باشد . و دیگر فیلسوفان پیشرفته تراحساسات خود را انعکاس دادند کسانی چون هگل، مارکس و انگلز. اما این Lukasiewicz  ( لوکاسیویچ ) بود که اولین بار بود که یک راه حل سیستماتیک (منظم و اسلوب دار) برای منطق دو ارزشی ارسطو ارائه داد. حتی درحال حاضربعضی یونانی ها هنوزبه دنبال مثال ها و نمونه هایی برای عوامل ناملوم و آشفته می باشند . ( تفسیر ارتباط منطق به جایی درطول ۲ میلیون اخیرمی رسد ) ….

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
  • انتشار : ۰۹ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج