گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 156 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان
پایان نامه کم رویی

تعداد صفحات:۴۸

فرمت فایل:doc

کم رویی و عوامل موثر بر آن که در این موضوع دخالت دارند تا پیشگیری و درمان…۲۴-۲: درمان جسماني كمرويي

درمان جسماني كمرويي بيشتر براي غلبه بر حالت فوق عاطفي بودن صورت مي گيرد در حالت فوق عاطفه شديد بايد با دكتر مشورت كرد . عاطفه شديد به طور ناخود گاه در ايجاد كمرويي تاثير زيادي دارد چرا كه فرد در برابر عادي ترين رويدادها واكنشي شديد از خود نشان مي دهد . عاطفه زياد به شكل آشفتگي شديد عصبي، حالت خستگي عمومي بدن ، مسموميت و تغييرات بيولوژيكي آشكار مي شود .

دقت در كار هايي كه باعث تقويت اعصاب مي شوند ، استراحت كافي ، استفاده از داروهاي آرامشبخش و بار بيتورات ، مراقبتهاي پزشكي و تمركز حواس براي درمان شخص فوق عاطفي بسيار مفيد و به كار مي رود . (پي داكو ، ترجمه آقايي ، ۱۳۷۱ ، صفحه ۱۵۲ )

۲۵-۲ با حالت هايي كه از آن ترس داريد روبرو شويد :

افراد عاطفي از بعضي از ديدارها و بعضي از اشخاص كارها و موقعيت ها دچار هراس شديد مي شوند و تحمل بعضي از آن ها ، براي آن ها به صورت ناراحت كننده اي غير قابل تصور به نظر مي رسد . اما براي از بين بردن كمر.ويي از اين پس بايد اين كارها را متوقف كرده و در برابر كسي كه احساس راحتي نمي كنيد را انتخاب كرده و هيچ فرصتي را از روبرو شدن با او را از دست ندهيد كوشش كنيد پاسخ او را محكم بدهيد ، نگاه او را تحمل كنيد و از نظريه خود تا آخرين لحظه دفاع كنيد . قيافه خود را آرام و تاثير ناپذير نگه داريد، با اعتماد به نفس در اوبنگريد هر چه اين تمرين ها به نظر دشوار تر باشد .

ضرورت آنها براي شما بيشتر است . هيچكس در دنيا نبايد در شما نفوذ كند ، اجازه ندهيد غير از اين بشود آن قدر بر خودتان مسلط باشيد كه در حضور جمع و در موقعيت هاي مختلف بتوانيد خونسرد و آرام بمانيد . براي دست به كار شدن امروز و فردا نكنيد از همين امروز شروع كنيد .( ژاگو، ترجمه بني احمد ، ۱۳۸۲ ، صفحه ۳۰)

۲۶-۲ : زندگي خود را تغيير دهيد

براي درمان كمرويي توصيه ها و تمريناتي كه ارائه مي شوند زماني ارز شمند مي باشد كه تصميم خود را نسبت به تغيير شيوه زندگي اتخاد كرده باشيد . اگر از كمرو بودن خسته شده ايد ديگر نمي خواهيد وامانده اجتماعي به حيات خود ادامه دهيد ، يا از ديدن اين كه كمرويي شديد مانع استفاده از فرصت هاي خوب زندگي مي شود احساس ناراحتي مي كنيد ، وقت آن است كه همه را تغيير دهيد .

چهاره نوع تغيير اساسي مي بايد در زندگي شما انجام پذيرد :

۱: طرز فكر شما درباره خودتان و درباره كمرويي

۲: طرز رفتار شما

۳: ارزش هاي اجتماعي مشخص كه افزايش دهنده كمرويي مي باشند

۴: رشد مهارت هاي اجتماعي مشخص و موفقيعت آميز

۲۷-۲ روش هاي موثر در تقويت اعتماد به نفس و غلبه بر كمرويي


خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج