گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 185 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

سیستم عامل ها انواع مختلفی دارند و با گذشت زمان به تعداد آنها افزوده شده است . سیستم عامل های قدیمی تر جای خود را به سیستم عامل های جدید تری همچون ویندوز , لینوکس , اندروید , مک و ….   داده اند . تحقیق زیر درباره سیستم عامل جدید و بسیار مجبوب لینوکس می باشد که د حال حاضر طرفداران بسیار زیادی دارد.
سیستم عامل ها بعد از عیب یابی و رفع خطاهای سیستمی به روز شده و با نسخه های جدید تری به بازار عرضه می شوند .

مفهوم shell

SHELL : برنامه ایست که کار مدیریت را انجام می دهد و مانند یک لایه عمل می کند.
وقتی که کاربر به سیستم
login می کند سیستم عامل یک shell را صدا می زند تا با آن با کاربر ارتباط برقرار کند.
هر ماشین دارای
shell های متفاوتی است که پر کاربردترین آن bash می باشد. وقتی که کاربر commandی را وارد می کند shell عمل تجزیه و تحلیل را برای آن دستور انجام می دهد. در ضمن shell دستور را به حافظه می برد و خط فرمان آن را آنالیز می کند.
در ضمن وقتی که دو ماشین کاملا یکسان داشته باشیم
shell های آنها با هم برابر نیست. چون امکان دارد یکی از کاربرها یک متغیر بیشتر تعریف کرده باشد و چون shell متغیرها را به حافظه می برد و فضائی از آن را اشغال می کند پسshell آنها با هم هم‌اندازه نیست.
Shell همچنین دارای امکانات زیادی از جمله کاراکترهای جانشین (){}؟* می باشد.
یک
shell درلینوکس مانند command.com درمحصولات Microsoft می باشد.ولی یک تفاوت ( یا بهتر یک مزیت) را دارد و آن اینکه مثلا وقتی در dos فرمانی صادر می کنیم،وظیفه تحلیل و آنالیز پارامترهای خط فرمان به عهده خود فرمان می باشد. ولی در لینوکس وقتی دستوری را وارد می کنیم shell عمل تجزیه و تحلیل پارامترهای خط فرمان را انجام میدهد، یعنی shell اول آنالیز می کند،سپس به سراغ command می رود
توجه کنید که شل قسمتی از کرنل لینوکس نمی باشد و یکی از راهها برای اجرای دستورات و ایجاد فایلها می باشد. شل برنامه ای است که دستورات کاربر را دریافت و آن را اجرا می کند. برنامه های مختلفی وجود دارند که به عنوان شل استفاده می شوند.

كدام پوسته (Shell

یکی از تفاوتهای اساسی بین DOS/ویندوز و لینوکس این است که پوسته فرمان یک لایه کاملاً مجزا از سیستم عامل میباشد. محیط پوسته بر ویژگیهایی که شما دارا هستید، مانند یک خط فرمان قابل ویرایش و تاریخچه حرکت (scrolling) تاثیر میگذارد. پوسته سینتکس لازمه را نیز برای اجرای توابع در اسکرییپتها تعیین میکند. در DOS و ویندوز فقط یک گزینه، فایلهای .BAT، برای اسکریپت کردن وجود داشت. همین یک امکان نیز به خودی خود، کارهای زیادی انجام میداد اما به مقدار زیادی خلاقیت برای نوشتن اسکریپت نیاز داشت. در لینوکس، اسکریپتها میتوانند علاوه بر موارد ابتدایی، شامل حلقهها و بسیاری فعالیتهای پیشرفته، باشند. اگر از قبل در نوشتن فایلهای .BAT مهارت دارید، اسکریپتهای پوسته امکان درخشش بیشتر شما را در این حوزه میدهند.

  • bash

پوسته bash یک نسخه رایگان از پوسته Bourne، اولین پوسته یونیکس، و شامل بسیاری از ویژگیهای اضافه شده میباشد. Bash خطوط فرمان قابل ویرایش، تاریخچه فرمان قابل بالا-پایین رونده و کلید tab به عنوان کامل کننده برای تسهیل در امر تایپ و عدم نیاز به تایپ اسامی طولانی دارد.

  • csh

پوسته C، سینتکسی مشابه C را به کار برده و بسیاری از ویژگیهای خود را از پوسته Bourne برگرفته است، اما از مجموعه متفاوتی از دستورات پوسته داخلی استفاده میکند.

  • ksh

پوسته Korn از سینتکسی مشابه پوسته Bourne استفاده نموده و شامل ویژگیهای کاربرپسند پوسته C میباشد. ksh در بسیاری از اسکریپتهای نصب به کار رفته و احتمالاً روی سیستم نصب میشود، حتی اگر پوسته اولیه شما نباشد.


خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج