گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 133 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

این پروژه به زبان برنامه نویسی vhdl نوشته شده و یکی از پروژه های fpga میباشد که توسط نرم افزار ise یا همان Xilinx نوشته شده است که این برنامه توسط بنده نوشته شده و همراه با رسم شماتیک و شبیه سازی کامل و حتی المقدور سعی شده که کد ها به صورت روند نما و قابل فهم باشد و همچنین این قابلیت را دارد که توسط کاربر ویرایش و مونتاژ شود امیدوارم که تونسته باشم کمک کوچکی را در این زمینه به شما عزیزان کرده باشم .

برای نشان دادن اعداد در ساعتهای دیجیتالی ،چراغ راهنما، ماشین حساب ، ترازوی دیجیتالی و… از یک قطعه به نام seven segment یا هفت قسمتی استفاده می کنند. که اغلب به رنگ سبز و قرمز هستند.

این قطعه در واقع هفت دیود نورانی (LED) می باشد که کنار هم بترتیب خاصی قرار گرفته اند و روشن یا خاموش بودن این LED ها اعداد را به ما نشان میدهد . البته امروزه با کاهش قیمت lcd ها و به علت مصرف پائین آن در دستگاه های مختلف از lcd بیشتر از گذشته استفاده میشود ولی همچنان سون سگمنت استفاده فراوانی در مدارت و دستگاه ها دارد.

سون سگمنت ها( seven segment ) در دو نوع آند مشترک و کاند مشترک تولید می شوند که در عملکرد تفاوتی با هم ندارند و فقط جهت دیودهای نوری بکار رفته در آنها متفاوت می باشد و طراح مدار با توجه به نوع طرح و قطعاتی که استفاده کرده است می تواند از نوع آند مشترک یا کاند مشترک در مدار خود استفاده کند.

اگر هرکدام از این هفت قسمت را با حروف  a  b  c  d  e  f  g  در جهت عقربه های ساعت نام گذاری کنیم، آنگاه مثلا برای نمایش عدد “۱”  کافیست که فقط قطعه های سگمت های  b و c  روشن  بشوند.

اگر شما در ورودی مدار یکی از ارقام ۰تا ۹ را وارد کنید ، seven segment عدد شما را به صورت دیجیتالی نمایش می دهد

ابتدا معادل دودویی (باینری ) عدد خود را بدست آورید .مثلا :

معادل باینری ۸ ، ۱۰۰۰ می باشد .

عدد دودویی خود را از راست به چپ به ترتیب با A و B و C و D

نام گذاری می کنیم رقم A ،کم ارزش ترین ورقم D با ارزش ترین رقم است .خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
برچسب ها
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج