خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 53 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,000 تومان

تعریف شبکه، دلایل استفاده و تشکیل شبکه کامپیوتری، مواردی را که لازم است قبل از ایجاد شبکه کامپیوتری در نظر داشت، مفهوم گره و ایستگاه های کاری شبکه، مدل های شبکه، اجزاء شبکه، انواع شبکه از نظر جغرافیایی، انواع توپولوژی شبکه، پروتکل های مربوط به شبکه، معرفی انواع کابل های شبکه کامپیوتری، معرفی انواع اتصالات شبکه های کامپیوتری، انواع سبکه های کابلی، انواع شبکه های بی سیم، مراحل عملی پیاده سازی شبکه کامپیوتری، تجهیزات مورد نیاز، ساخت کابل های رابطو برقراری اتصالات فیزیکی، انجام تنظیمات و ……… و الف تا یای مربوط به شبکه مطالبی است که در این مقاله آمده است 

تا چند سال گذشته علم کامپيوتر يکي از علوم مدرن به حساب مي‌آمد بطوريکه عده زيادي از اقشار مختلف جامعه ، خصوصا قشر تحصيلکرده را به خود معطوف کرد. اما امروزه و با گذشت چندين سال از عرضه کامپيوتر نوبت به علم ارتباط بين کامپيوترها با يکديگر يعني علم شبکه رسيده است .
در اين گزارش سعي شده است به صورت ساده و كاملاٌ عملي مراحل راه اندازي يك شبكه توضيح داده شود و مي توانيد فقط با مطالعه اين مقاله ، اطلاعات نسبتا خوبي در زمينه راه اندازي يک شبکه در مقياس کوچک را بدست آوريد.
 تعريف شبكه :
به مجموعه اي از اتصالات بين دو يا چند كامپيوتر و زباني(Protocol) كه اين كامپيوترها به كمك آن با يكديگر صحبت مي كنند شبكه مي گويند. وقتي كه ما دو يا چند كامپيوتر را به يكديگر متصل كنيم به گونه اي كه اين دو بتوانند با هم تبادل اطلاعات كنند در واقع يك شبكه ساخته ايم.
اساسا يک شبکه کامپيوتري شامل دو يا بيش از دو کامپيوتر وابزارهاي جانبي مثل چاپگرها، اسکنرها ومانند اينها هستند که بطور مستقيم بمنظور استفاده مشترک از سخت افزار ونرم افزار، منابع اطلاعاتي ابزارهاي متصل ايجاده شده است توجه داشته باشيد که به تمامي تجهيزات سخت افزاري ونرم افزاري موجود در شبکه منبع(Source) گويند.
در اين تشريک مساعي با توجه به نوع پيکربندي کامپيوتر ، هر کامپيوتر کاربر مي تواند در آن واحد منابع خود را اعم از ابزارها وداده ها با کامپيوترهاي ديگر همزمان بهره ببرد.
  دلايل استفاده از شبکه را مي توان موارد ذيل عنوان کرد :
۱ – استفاده مشترک از منابع : استفاده مشترک از يک منبع اطلاعاتي يا امکانات جانبي رايانه ، بدون توجه به محل جغرافيايي هريک از منابع را استفاده از منابع مشترک گويند.

خرید و دانلود

با قیمت 3,000 تومان
  • انتشار : ۱۶ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج