گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 107 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان

صفحات ASP.NET چیزی نیستند جز همان صفحات HTML که مقداری کد به  آنها اضافه شده است وقتی چارچوب .NET را روی کامپیوتری که IIS دارد نصب می کنید سرویس دهنده IIS به طور خودکار طوری پیکربندی می شود که فایلهای دارای پسوند .aspx را شناسایی کرده و کد داخل آنها را اجرا کند . IIS برای این کار از ماژولی بنام aspnet-isapi.dll کمک می گیرد. طرز کار ماژول aspnet-isapi.dll چنین است :

وقتی کاربر تقاضای بازدید یک صفحه ASP.NET را از سرویس دهنده وب می کند IIS صفحه مورد نظر را به ماژول aspnet-isapi.dll می دهد. این ماژول محتویات صفحه .aspx را خوانده و ساختار کد آنرا تعیین می کند ( که این ساختار الزاما با آنچه شما نوشته اید یکسان نیست ). سپس ساختار ایجاد شده را به صورت یک کلاس استاندارد در می آورد و از این کلاس شی خاصی بنام Page می سازد . کلاس Page مسئول تبدیل تقاضای کاربر و خروجی IIS به استریم HTML ( در ضمن اجرای کدها ) است .

 

صفحات ASP.NET را با پسوند ASPX ذخیره کنید

IIS برای تشخیص صفحات ASP.NET و اجرای کد داخل آنها از پسوند .aspx بهره می برد . بدون این پسوند IIS قادر به تشخیص صفحه ASP.NET و اجرای کد داخل کد آن نیست چنین صفحه ای به سادگی به مرورگر وب فرستاده می شود تا خودش کدها را اجرا کند ( که البته مرورگر وب هم قادر به اجرای کدهای ASP.NET نیست) ! . اغلب تازه کارانی که از Notepad پسوند .txt را به آخر فایل اضافه می کند ( و مثلا آن به صورت MyFile.aspx.txt در می آید) . برای جلوگیری از این اتفاق وقتی فایل را در Notepad ذخیره می کنید در قسمت Save type as گزینه ALL File را انتخاب کنید . اگر فایل را قبلا ذخیره کرده اید می توانید پسوند اضافی .txt را در My Computer یا Windows Explorer پاک کنید . با برنامه هایی مثل Visual Studi.NET چنین مشکلی نخواهید داشت چون آنها کار خودشان را بلد هستند.

 

فروشگاه مجازی

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۰۸ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج