گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 161 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 8,000 تومان

دانلود فایل پروژه پایان نامه جدید سیری در زندگی عبادی سیاسی امام سجاد(علیه السلام) رو براتون گذاشتم.

دانلود این فایل می تواند کمک ویژه ای به شما در تکمیل یک پایان نامه ی کامل و قابل قبول و ارایه و دفاع از آن در سمینار مربوطه باشد.

 برخی از عناوین مقاله :

– بیو گرافی مختصری از زندگی امام سجاد (علیه السلام)

– بررسی نقش امام سجاد (علیه السلام) در عاشورا

– عبادت و امام سجاد (علیه السلام)

– صحیفه سجادیه 

-و…….

امیدوارم این پایان نامه مورد استفادتون قرار بگیره

 چکیده :

تحقيق با موضوع سيره عبادي ، سياسي امام سجاد (عَلیهِ السّلام) مي باشد كه به زندگي امام سجاد (عَلیهِ السّلام) نگاهي گذرا داشته ايم ، در اين تحقيق دو بعد از زندگي امام سجاد (عَلیهِ السّلام) عبادي و سياسي مورد بررسي قرار گرفته است .

درباره زندگاني امام سجاد (عَلیهِ السّلام) بسيار كم بحث شده است و اگر بگوييم تا كنون كمتر پژوهشي

 ( البته به روش علمي و جديد ) انجام گرفته است سخن به گزاف نگفته ايم ، سبب اين امر كمبود مدارك و اسناد معتبر مي باشد مطالعه و تحقيق درباره اين بزرگوار بسيار ضروري به نظر مي رسد و از اهميت ويژه برخوردار است ، زيرا كمي تحقيقات پيرامون اين پيشواي عالي مقام سبب گنجانيده شدن تصورات و پندارهايي دور از واقعيت در ذهن دوستان و حتي دشمنان آن حضرت گرديده است و اين بر عهده ما است كه از ميان منابع تاريخي و روايات صادره از آن حضرت با سيماي راستين آن امام (عَلیهِ السّلام) آشنا شويم .

به منظور آگاهي بر فعاليت هاي علي بن الحسين (عَلیهِ السّلام) در طول مدت امامت آن حضرت – از واقعه عاشورا تا شهادت امام – بايد نكات زيادي را در نظر گرفت ، زيرا بيشتر دانستني ها و معلومات راجع به امام از ظهر عاشورا آغاز و با بازگشت از شام به مدينه پايان مي پذيرد.

در تحقيق انجام شده از كتاب هاي تاريخي و روايي و تفسيري استفاده شده و جمع آوري مطالب از طريق فيش برداري بوده است .

هـ

 

در اين تحقيق با زندگي امام سجاد (عَلیهِ السّلام) آشنا شده ايم . نقش امام سجاد (عَلیهِ السّلام) در كربلا و علل عدم قتل ايشان را دانستيم و نقش برجسته و حساس آن حضرت در اسارات نيز آشكار شود ، اگر امام سجاد (عَلیهِ السّلام) نبود ، عاشورا الان زنده نبود و يك واقعه تاريخي ابتر مي ماند ، رسالت خون به عهده پدرش بود و اكنون نوبت اوست كه بايد پيام و خون شهيدان را به گوش همه تاريخ برساند علي بن الحسين (عَلیهِ السّلام) اكنون يك تنه وارث كارنامه پرعظمت اسلام است . او تنها ، ولي با مسئوليت بس عظيم و مهم . رسالتي با اين عظمت ، يكي رهبري اسلام و مسلمين با درنظر گرفتن جو و شرايط آن زمان ، و ديگري پيام خون شهيدان .

در ادامه عبارت هاي امام سجاد (عَلیهِ السّلام) ذكر شود ، مطالبي نيز در مورد صحيفه سجاديه امام (عَلیهِ السّلام) آورديم ، كتابي كه راهنماي بشر در دوران هاي مختلف بوده است .

بعد از آن بعد سياسي ، سياسي كه بعضي ها فكر مي كردند امام سجاد (عَلیهِ السّلام) به طور كلي از آنان دور بود اما نمي توانستند كه عبادت و زندگي امام سجاد (عَلیهِ السّلام) عين سياست آن حضرت است

 

خرید و دانلود

با قیمت 8,000 تومان
  • انتشار : ۰۹ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج