گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 138 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 2,600 تومان

دانلود مقاله با موضوع گياهان قرآني و اثرات ضد ديابتي آنها که شامل 21 صفحه و با فرمت قابل ویرایش Word میباشد ، بشرح زیر است :

دانلود مقاله با موضوع گياهان قرآني و اثرات ضد ديابتي آنها که شامل ۲۱ صفحه و با فرمت قابل ویرایش Word میباشد ، بشرح زیر است :

تمام گياهان افريده و نشانه ي عظمت خداوند هستند. گياهاني كه نام انها در قرآن آمده است هم از نظر خواص و كاربرد و هم از نظر وقايع و رويدادهايي كه همراه نام آنها ذكر گرديده اهميت ويژه اي دارند [۱]. قرآن صرفا يك كتاب پزشكي، نجوم يا كشاورزي نيست، بلكه يك كتاب انسان ساز است كه هدف از نزول آن هدايت بشر به سوي كمال است. لذا چنان چه در آن بحثي از علوم گوناگون آورده شده در بيشتر موارد به تناسب موضوع هاي اخلاقي و تربيتي بوده است [۲]. با اين حال، گياهاني كه نام آنها به كلام الهي راه يافته اند بايد از سوي محققان علوم زيستي مورد توجه خاص قرار گيرند. اين گياهان عبارتند از: انگور، انار، انجير، زيتون، سير، پياز، عدس، منّ (ترنجبين)، گز، نخل، سدر، درخت مسواك، حنا، زنجبيل، خيار، اقاقيا، كدو، خردل، ريحان، زقّوم و ضريع [۱].

استفاده از گیاهان دارویی قدمتی همپای بشر داشته و برای مدت طولانی یکی از مهمترین ابزارهای انسان برای غلبه بر بیماری بوده است. پس از ظهور پزشکی نوین و استفاده گسترده از داروهای شیمیایی گرایش مردم برخی کشورها به گیاهان دارویی کاهش یافت. اما اکنون پس از حدود یک قرن از حاکمیت مطلق پزشکی نوین مجددا طب گیاهی قد برافراشته و استقبال بشر به آن رو به افزایش است. عوارض جانبی فراوان داروهای شیمیایی و ناتوانی پزشکی کلاسیک در درمان بیماری های مزمن نظیر آسم، دیابت، روماتیسم و فشارخون از جمله دلایل گرایش مردم به این گیاهان محسوب می شود. سازمان جهانی بهداشت نیز علیرغم تمرکز بر گسترش پزشکی نوین همواره از طب سنتی و استفاده علمی از گیاهان دارویی حمایت نموده و در این ارتباط کتب و مقالات متعددی را منتشر کرده است [۳].

ديابت يك بيماري شايع در جهان است كه بر اساس گزارش سازمان جهاني بهداشت اكنون حدود ۴۰۰ ميليون نفر در دنيا به آن مبتلا هستند. عوارض متعددي نظير آسيب هاي كليوي، اختلالات بينايي و نارسايي قلبي در نتيجه ي ديابت ايجاد مي شوند [۴]. در حال حاضر انسولين و دارهاي كاهنده ي قند خون خوراكي براي درمان ديابت استفاده مي شوند [۵]. استفاده از این داروها اگرچه اثرات نسبتا مفيدي در رابطه با كاهش قند خون دارند اما مي توانند به بيمار عوارضي نظير شوك هيپوگليسمي (كاهش شديد قند خون)، افزايش وزن، اختلالات كبدي و اسيدوز متابوليك را تحميل كنند [۳]. بنابراين نياز به يافتن تركيبات موثرتر با عوارض جانبي كمتر اجتناب ناپذير بوده و استفاده از داروهاي جايگزين از جمله داروهای گیاهی مورد توجه قرار گرفته است. در اين مقاله گياهاني كه نام آنها در قرآن ذكر شده است و شواهد علمي كافي براي اثر بخشي آنها در ديابت وجود دارد معرفي مي شوند.


خرید و دانلود

با قیمت 2,600 تومان
  • انتشار : ۱۵ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج