گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 128 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

چکیده: انگلستان در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها با حكومت شاه رابطه اقتصادی و سیاسی گسترده‌ای داشت، بلكه مقامات لندن خود را به نوعی متعهد به حفظ حكومت شاه می‌دانستند. این مقاله به بررسی این موضوع می پردازد.

انگلستان در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها با حكومت شاه رابطه اقتصادی و سیاسی گسترده‌ای داشت، بلكه مقامات لندن خود را به نوعی متعهد به حفظ حكومت شاه می‌دانستند.

روابط سیاسی تهران و لندن قبل از پیروزی انقلاب

انگلیسی‌ها در سالهای قبل از سقوط شاه و به ویژه یك سال پیش از پیروزی انقلاب بالاترین میزان مناسبات و روابط سیاسی را با تهران و با هدف حفظ حكومت شاه و دلگرم ساختن این رژیم برقرار ساخته بودند. طی ۶ ماه اول ۱۳۵۷ش. وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترك ارتش انگلیس، هارولد ویلسون ـ نخست‌وزیر سابق ـ ، ۱۰ عضو پارلمان انگلیس، ادوارد هیث نخست‌وزیر اسبق، مارگارت تاچر ـ رهبر حزب كارگرـ و جیمز كالاهان نخست‌وزیر وقت، مهمترین شخصیتهای انگلیسی بودند كه با هدف ابراز حمایت سیاسی از شاه به تهران آمدند.

در اول آبان ۱۳۵۷ تلویزیون بی. بی. سی مصاحبه‌ای با «دیوید اوئن» ـ وزیر خارجه انگلستان ـ درباره ایران ترتیب داد. در این برنامه از «دیوید اوئن» سئوال شد كه چگونه دولت انگلیس می‌تواند حمایت خود از شاه را توجیه كند، در حالی كه خود را با حقوق بشر كارتر همراه می‌داند؟

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
  • انتشار : ۱۷ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج