گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 118 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 7,500 تومان
این فایل در ۱۸۰صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

با سلام گرم خدمت تمام دانشجویان عزیز و گرامی . در این پست دانلود پروژه و پایان نامه مهندسی مکا نیکبررسي سيستم هاي سوخت رساني 
كاربراتوري انژكتوري ومقایسه آنها    این پروژه پایان نامه در قالب ۱۰صفحه به زبان فارسی میباشد . فرمت پایان نامه به صورت ورد word قابل ویرایش هست و قیمت درمقایسه با سایر فروشگاهها با قیمت مناسب در اختیار شما قرار میگیرد
از این پروژه پایان نامه آماده میتوانید در نگارش متن پایان نامه خودتون استفاده کرده و یک پایان نامه خوب رو تحویل استاد دهید .
تاريخچه موتورهاي احتراق داخلي ، به سال ۱۸۷۶ باز مي گردد ، كه «نيكولاس اتو» (۱۸۹۱ – ۱۸۳۲ ) اوين موتور جرقه اي را ساخت . اين موتور در ابتدا بنابر سيكل ويژه اي كار مي كرد و با بازدهي حداكثر برابر با ۱۱% ، داراي وزن زيادي بود . اتو با ارائه سيكل عملكرد ۴ زمانه ، بازده را به ۱۴% افزايش ، و در كنار كاهش حجم موتور ، وزن آن را نيز به كمتر از   حالت قبل كاهش داد . در سال ۱۸۸۴ ، امتياز ثبت شده يك شخص فرانسوي به نام «آلفونس بيودي روشاس» (۱۸۹۳-۱۸۱۵) مربوط به سال ۱۸۶۲ منتشر شد ، كه معلوم ساخت او قبل از اتو ، اصول سيكل ۴ زمانه را شرح داده است . البته چون روشاس نتوانسته بود ايده هاي خود را عملي سازد ، در نتيجه امروزه اتو به عنوان مخترع موتور شناخته مي شود . 
هدف: وظيفة كاربراتور ،تأمين سوخت به مقداري است كه در هر زمان ، مخلوط مناسب مورد نياز موتور را فراهم سازد .

سيستم سوخت رسانی کاربراتور
کارمرتب موتور بستگی به مخلوط بنزين و هوا با نسبت صحيح دارد با دانستن ترکيبات شيميائی بنزين (مواد سوخت) و وزن اتمی عناصر اصلی آن يعنی کربن هيدروژن درصد اکسيژن موجود در هوا می توان مقدار هوای لازم را برای احتراق کامل بنزين که به صورت گاز وارد سيلندر می شود حساب نمود محاسبه ای که به عمل آمده نشان می دهد برای يک کيلو سوخت تقريبا ۱۵ کيلو هوا لازم است مخلوطی که از لحاظ بنزين غنی است اکسيژن لازم برای احتراق تمام سوخت را ندارد و توليد کربن مي نمايد که به صورت دود سياه از اگزوز خارج می شود و علاوه بر اين باعث گرم شدن موتور و نقصان قدرت می گردد .
مخلوطی که از لحاظ هوا غنی باشد باعث کاهش قدرت و احتراق نامرتب می گردد و علامتش ايجاد شعله و يا به اصطلاح يک فايرين از دهانه کاربراتور می کند به طور کلی عواملی که در تنظيم موتور موثر است عبارتند از بار موتور سرعت موتور اندازه و نوع موتور نوع سيستم خنک کننده و نوع سوخت مصرف شده است .

ساختمان کاربراتور و اعمال آن
کاربراتور به صورت ساده دارای پياله با شناور و سوزن مربوطه مجرای تنفس وينتوری ژيگلور و دريچه گاز است .
اعمالی که کاربراتور انجام می دهد بطور عمده عبارتند از :
الف- تبديل بنزين به گاز 
ب – مخلوط بنزين به نسبت معين به هوا 
ج – رساندن گاز قابل احتراق به موتور
کار شناور در پياله ثابت نگه داشتن بنزين در سطح ژيگلور است چنانچه اگر بنزين بالاتر از سطح ژيگلور باشد خود به خود بيرون می ريزد و اگر پائين تر از سطح ژيگلور باشد جريان هوا در مسير خود قادر نيست بنزين رااز دهانه ژيگلور به داخل محفظه احتراق رساند که آن هم در اثر خلاءای است که پيستون ايجاد می کند .
کاربراتور معمولا دارای سه ژيگلور است .
ژيگلور آرام برای روشن نمودن موتور و دورها ی کم .
ژيگلور کمکی برای دور گرفتن موتور .
ژيگلور اصلی برای سرعتهای معمولی و زياد می باشد .
در صورتی که بخواهيم در موتور از نفت بجای بنزين استفاده کنيم چند نکته را بايد رعايت کنيم :
الف – موتور بايد در سرعت يکنواخت و تحت بار متوسط يا سنگين کار کند .
ب – موتور بايد در وحله اول با بنزين روشن شود و بعد از اينکه مدتی کار کرد و حرار ت به اندازه مطلوب رسيد شير بنزين را بسته و شير نفت را باز نمود . استفاده از نفت در موتورهايی که روشن و خاموش کردن مکرر آن ضروری است عملی نمی باشد .
ج – ترتيبی بايد داده شود که حرارت گاز گاه موتور بالاتر از حرارت گاز گاه موتورهای بنزينی باشد .
د – طرحی بايد داده شود که حرارت موتور نسبتا” زياد باشد و می توان به وسيله ترموستات و پروانه رادياتور حرارت را کنترل کرد .
ه- نسبت سوخت و هوا بايد خيلی دقيق ميزان شود .
و – نسبت کمپرس بايد طبق دستورالعمل سازنده اجرا شود و معمولا نسبت کمپرس ۱ به ۵/۴ و يا ۱ به ۵ باشد تا از ايجاد سر و صدا (Detonation ) در کاربراتور جلوگيری شود .

کاربراتور ازنظرجريان هوا  
کاربراتور از نظر جريان هوا به دو نوع است :
الف: کاربراتورهای مستقيم :
در اين نوع کاربراتورها صافی هوا بالا و هوا از بالا به پايين جريان دارد . 
ب: کاربراتورهای معکوس :
در اين نوع کاربراتورهاصافی هوا پايين بوده و هوا از پايين به بالا جريان دارد .

کاربراتور پيکان 
نوع ديگری از کاربراتورها کاربراتورهای ونتوری متغير است مانند کاربراتور موتور پيکان ساختمان کاربراتورهای موتور پيکان باکاربراتورهای ونتوری ثابت کاملا فرق دارد . در کاربراتور موتور پيکان برای دورهای مختلف از يک ژيگلور و سوزن استفاده شده است .
پيستون کاربراتور به وسيله مجرای خلاء خود که با خلاء موتور ارتباط دارد کار می کند  . زمانی که دريچه گاز باز می شود و هوای داخل آن کشيده می شود و در اثر همين اختلاف فشار پيستون کاربراتور به طرف بالا حرکت می کند و هنگامی که مقدار خلاء کم شد بايد فنر برگردان پيستون کاربراتور رابه پائين هدايت نمايد بالا و پائين رفتن پيستون کاربراتور سطح ونتوری هم تغيير می کند .

طرز کار کاربراتور ونتوری متغير
سوزن کاربراتور به پيستون بسته می شود هنگام بستن سوزن به پيستون کاربراتور بايد سعی شود کاملا سوزن با ژيگلور هم مرکز باشد ثانيا هر سوزن برای مدل های مختلف موتور شماره مخصوصی دارد که در موقع خريد بايد به آن توجه داشت . سوزن ها مانند ژيگلورها معمولا دو نوع اند ثابت و متحرک.
ژيگلورهای ثابت برای کاربراتورهای اتوماتيک و ژيگلورهای متحرک برای کاربراتورهای شيردار مورد استفاده قرار می گيرد .
سوزن کاربراتور با شکل مخروطی مخصوصی در داخل ژيگلور حرکت خطی عمودی داردو تابع حرکت پيستون کاربراتور است . هر موقع که پيستون تغيير مکان دهد يعنی سطح ونتوری تغيير کند مقدار سوخت از ژيگلور تغيير خواهد کرد و نوعی تعادل بين سوخت و هوا ايجاد می شود به طور کلی هر چه حجم هوای ورودی به موتور افزايش يابد و سطح عبور هوا در ونتوری زياد شود متناسب با آن سوخت بيشتری به موتور ارسال خواهد شد . و به اين ترتيب نسبت سوخت به هوا همواره ثابت می ماند .

لاستيک کاربراتور (ديافراگم)
موتور پيکان در ايجاد خلاء نقش بسيار مهمی دارد و در بالای پيستون کاربراتور بسته می شود . در موقع بستن لاستيک کاربراتور يک زائده ای دارد که بايد روی پيستون و در محل خود قرار گيرد . پس از آن فنر و در پوش کاربراتور که به وسيله چهار عدد پيچ به قسمت بالای بدنه کاربراتور محکم می شود . در بالای درپوش کاربراتور يک برجستگی وجود دارد که داخل آن دمپر قرار می گيرددر انتهای دمپر يک پيستون کوچکی وصل شده است که در زمان کار يا شتاب دادن به موتور حرکت پيستون کاربراتور را کنترل می کند تا اختلالی در کاربراتور اِيجاد نشود و در محل دمپر بايد کمی روغن فصل جهت روغن کاری ريخته شود .
عيب اين نوع کاربراتورها اين است که اگر لاستيک شل و يا يک سوراخ کوچکی پيدا کرد موتور روشن می شود ولی در دور آرام به طور نامرتب کار می کند عيب دوم چنانچه روغن در محل دمپر ريخته نشود پيستون در بالا گير کرده و موتور خاموش می شود البته بايد توجه داشت حتما روغن فصل يا روغن پارافين ريخته شود و از روغن رقيق و همچنين روغن ترمز اجتناب کرد که ممکن است به لاستيک کاربراتور آسيب برساند .
شکل ۱ قطعات مختلف يک کاربراتور نوع اتوماتيک پيکان را نشان می دهد 

خرید و دانلود

با قیمت 7,500 تومان
  • انتشار : ۲۱ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج