گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 189 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

دانلود پروژه پایان نامه ورد نگاهی به موتورهای جستجو رو براتون گذاشتم.

دانلود این فایل می تواند کمک ویژه ای به شما در تکمیل یک پایان نامه ی کامل و قابل قبول و ارایه و دفاع از آن در سمینار مربوطه باشد.

برخی از عناوین موجود در این مقاله :
۱- تاريخچه موتورهاي جستجو
۲- ساختار موتورهاي جستجو
۳- ابزارهاي مافوق جست و جو
۴- نكاتي درمورد جست‌وجوي تصوير
امیدوارم این فایل مورد استفاده شما دوستان عزیز قرار بگیره.

تاريخچه موتورهاي جستجو

موتورهاي جست و جو وب، تاريخچه مختصري دارند، به طوري كه عمر آن ها كمتر از يك دهه است. تاريخچه موتورهاي جست و جو در اين بخش بررسي مي كنيم.

قبل از اين كه موتورهاي جست و جو به وجود آيند ، آشفتگي حاصي در وب وجود داشت. براي يافتن چيزي در اينترنت مي بايست آدرس دقيق آن مشخص بود. با ايجاد گوفر آشفتگي تا حدي بر طرف شد و محتويات اينترنت سازمان يافته شد. گوفر در دانشگاه ماينسو تا ايجاد شد. گوفر بر اسسا HTML طراحي نشده بود و استفاده از عناوين فايل با توصيف هاي جزئي در آن موسوم بود. اما اگر طريقه استفاده از گوفر را بدانيد به راحتي مي توانيد فايل ها را از اينترنت برداريد. گوفر در دهه ۱۹۸۰ در دانشگاه ماينسوتا به وجود آمده تا مشكلات كامپيوتري آن را حل كند. در اين دانشگاه دپارتمامن هاي زيادي با فايل هاي متعددي وجود داشت كه افراد زيادي مي خواستند به آنها دسترسي داشته باشند. لازم بود اين اطلاعات به راحتي در هر دپارتمان قابل دسترسي باشند. دانشگاه ماينوستا گوفر را به عنوان نرم افزاري تعريف كرد كه از قرار داد TCP/IP در شبكه بندي استفاده كرده است. سايت گوفر حاوي منويي است كه از طريق آن مي توان به اطلاعات مورد نظر دست يافت.

توسعه سريع وب جهاني گوفر را از دور خارج كرد. در وب جهاني مي توان ابر پيوندها را دنبال كرد. متن ها را جست و جو نمود، از مرورگرهاي گرافيكي استفاده كرد، و بسياري از تكنيك هاي محاوريه اي را به كاربرد و موتورهاي جست و جوي وب را ايجاد نمود.

اولين موتور جستجو موفق، WebCrawler بود كه در دانشگاه واشيتگتون طراحي و ساخته شد و در سال ۱۹۹۴ به كار گرفته شد. در مدت يك سال، سه رقيب براي آن پيدا شدند: Lycos, infoseek و open text در اواخر ۱۹۹۵ موتورهاي جستجوي Alta vista, excite بوجود آمدند. جالب است كه بدانيد اغلب فناوري هاي جست و جو كه امروزه توسط جست و جو كنندگان مورد استفاده قرار مي گيرند با درجات مختلفي در اين موتورهاي جستجوي موجوددر خدمات online مثل Dialog و lexisnexis را ندارند. علاوه بر اين نه موتورهاي جستجو و نه امكاناتي مثل داير كتوري هاي وب از نظريه دسته بندي موضوعي جامعه و شيوه هاي كاري نوين استفاده نمي كنند. اين نكات از نظر عملي مطرح اند، به طوري كه جست و جوگر جدي بايد تشخيص دهد كه اغلب موتورهاي جست و جو براي جست و جو گرهاي مبتندي طراحي شدند، نه براي كسني كه مايل هستند از روشها و تكنيك هاي پيشرفته تري استفاده كنند.

موتور جست و جوي hot Bot در سال ۱۹۹۶ و موتور جستو جوي Northern light در سال ۱۹۹۷ به وجودآمد. Hot bot  داراي واسط پيشرفته با كاربردي ساده بود كه به بانك اطلاعاتي بزرگي وصل بود ( در اواخر سال ۱۹۹۷ ، بزرگترين بانك اطلاعاتي بود).

این فقط قسمتی از متن مقاله بود.برای دریافت کل متن مقاله،لطفا آنرا دانلود کنید.

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج