گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 119 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 18,000 تومان
دانلود پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد برق بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز – تجزیه و تحلیل اثرات هارمونیکها بر ماشینهای AC سه فاز – معرفی فیلترهایی برای تعدیل خروجی یکسو سازها جهت کاهش اثرات نامطلوب هارمونیکها در سیستمهای قدرت,دانلود پروژه و پایان نامه مهندسی برق درباره بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز,دانلود رایگان پروژه و پایان نامه های کارشناسی رشته مهندسی برق ,دانلود پاورپوینت و پروپوزال رشته مهندسی برق بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز,دانلود تحقیق و مقاله ورد word مقطع کارشناسی مهندسی برق,دانلود سمینار و رفرنس کارشناسی ارشد برق,بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز

با سلام گرم خدمت تمام دانشجویان عزیز و گرامی . در این پست دانلود پروژه و پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق با عنوان بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز – تجزیه و تحلیل اثرات هارمونیکها بر ماشینهای AC سه فاز – معرفی فیلترهایی برای تعدیل خروجی یکسو سازها جهت کاهش اثرات نامطلوب هارمونیکها در سیستمهای قدرت رو برای عزیزان دانشجوی رشته مهندسی برق گرایش الکترونیک قرار دادیم . این پروژه پایان نامه در قالب ۸۲ صفحه به زبان فارسی میباشد . فرمت پایان نامه به صورت ورد word قابل ویرایش هست و قیمت پایان نامه نیز با تخفیف ۵۰ درصدی فقط ۱۸ هزار تومان میباشد …

از این سمینار آماده میتوانید در نگارش متن پایان نامه خودتون استفاده کرده و یک پایان نامه خوب رو تحویل استاد دهید .

این پروژه پایان نامه برای اولین بار فقط در این سایت به صورت نسخه کامل و جامع قرار داده میشود . و حجم فایل نیز ۶۲ مگابایت میباشد .

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد جنوب تهران
دانشکده فنی و مهندسی
پایان نامه برای دریافت کارشناسی ارشد مهندسی برق
رشته مهندسی برق
عنوان پایان نامه : بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز – تجزیه و تحلیل اثرات هارمونیکها بر ماشینهای AC سه فاز – معرفی فیلترهایی برای تعدیل خروجی یکسو سازها جهت کاهش اثرات نامطلوب هارمونیکها در سیستمهای قدرت


راهنمای خرید فایل از سایت : برای خرید فایل روی دکمه سبز رنگ (خرید و دانلود) کلیک کنید سپس در فیلدهای خالی آدرس ایمیل و سایر اطلاعات خودتون رو بنویسید سپس دکمه ادامه خرید رو کلیک کنید . در این مرحله به صورت آنلاین به بانک متصل خواهید شد و پس از وارد کردن اطلاعات بانک از قبیل شماره کارت و پسورد خرید فایل را انجام خواهد شد . تمام این مراحل به صورت کاملا امن انجام میشود در صورت بروز مشکل با شماره موبایل ۰۹۳۳۹۶۴۱۷۰۲ تماس بگیرید و یا به ایمیل info.sitetafrihi@gmail.com پیام بفرستید .

بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز – اثرات هارمونیکها بر ماشینهای AC سه فاز مورد تجزیه و تحلیل – معرفی فیلترهایی برای تعدیل خروجی یکسو سازها جهت کاهش اثرات نامطلوب هارمونیکها در سیستمهای قدرت

چکیده

   پروژه حاضر به بررسی اثر هارمونیکها بر موتورهای القایی سه فاز می پردازد.
   در فصل اول ابتدا سری های فوریه که در آنالیزها ی ها رمونیک ها ابزاری نیرومند هستند به طور مختصر مرور شده اند و سپس منابع تومید هارمونیکها و در انتهای فصل اثرات هارمونیکها بر تجهیزات مورد بحث قرار گرفته است.
   در فصل دوم اثرات هارمونیکها بر ماشینهای  AC سه فاز مورد تجزیه و تحلیل قرار کرفته و تلفات ناشی از هارمونیکها که موجب ایجاد  مشکلات حرارتی می شوند و مسائلی در اتباط با گشتاور مطرح شده است.همچنین مدار معادل موتور ACبرای جریانهای جریانهای هارمونیک به دست آمده و تا ثیرشان در راندمان مورد بررسی قرار گرفته است.
   فصل سوم به معرفی فیلترهایی برای تعدیل خروجی یکسو سازها جهت کاهش اثرات نا مطلوب هارمونیکها در سیستمهای قدرت پرداخته است که می تواند در طراحی و تولید ماشینهای ACسه فاز موثر باشند.

فهرست                                                                                                    صفحه
عنوان                                                                                                 
فصل اول
مقدمه
سریهای فوریه
منابع هارمونیکها
اثرات هارمونیکها بر تجهیزات
اثرات هارمونیکها بر خازنها
اثر هارمونیکها بر لامپهای روشنایی و المانهای حرارتی
اثر هارمونیکها بر کلیدها
اثر هارمونیکها بر عایقها
اثر هارمونیکها بر فیوزها
اثر هارمونیکها بر سیستمهای مخابراتی
فصل دوم (ماشینهای ACچند فازه )
مقدمه
مدار معادل موتورالقایی
معادل گشتاور
پخش توان در روتور
دیاگرام فازوری
هارمونیکهای mmfشکاف هوایی  
موجهای mmfزمانی هارمونیکها
موجهای mmfمکانی هارمونیکها
دامنه هارمونیکهای mmf
هارمونیکهای مولفه های مثبت منفی و صفر
رفتار هارمونیکی موتورهای AC
مدار معادل هارمونیک
جریانهای هارمونیک
تلفات مسی استاتور
تلفات مسی روتور
تلفات هارمونیکی هسته
راندمان موتور
گشتاورهای هارمونیک ساکن
گشتاورهای هارمونیک ضربانی
فصل سوم(فیلترهای ها رمونیک)
مقدمه
تعدیل خروجی یکسوساز
فیلتر کردن خروجی اینورتر
فیلترهای خط AC
نتیجه
ضمیمه ۱
ضریب توزیع
سیم بندی گام کوتاه و تاثیر آن در ضریب گام
ضمیمه ۲
هارمونیکهای شیار در ماشینهای AC
مراجع
فصل اول
آشنایی با هارمونیکها وسریهای فوریه
۱-۱)    مقدمه   
   از دیر باز مسئله هارمونیک ها و تلفات ناشی از آنها مورد توجه بوده است .هارمونیکها در دهه ۱۹۲۰ هنگامیکه شکل موجهای تغییر یافته در خطوط انطقال مشاهده شد تشخیص دهده شدند.در آن هنگام موضوع اصلی تاثیر هارمونیکها در ماشینهای سنکرون و القایی سیمهای ارتباطی (تلفن)و خازنهای قدرت بودند.
نتیجه بعضی از تحقیقات آن زمان در مورد یک خط انتقالkv220و۴۰۰کیلو متری و همچنین یک موتور القایی به شرح زیر می باشد:
–    چنانچه ولتاژ خط هادی ۷درصد هارمونیک سوم باشد ولتاژ انتهای خط در حالت بی باری دارای ۵۳درصد هارمونیک سوم خواهد بود.
–     هارمونیک سوم در انتهای خط در بار کامل از ۵۳درصد به ۲۹درصدکاهش پیدا می کند.
در صورت وجود هارمونیک ضریب قدرت در طرف ژنراتور خط انتقال برابر ۸۴۸% می باشد (در حالیکه بدون وجود هارمونیک ضریب قدرت ۹۶% می باشد.).
–    در طرف مصرف کننده (وقتی که خط ولتاژ انتقال دارای هارمونیک است)ضریب قدرت برابر ۸۲/۰ میباشد.در حالیکه توسط دستگاههای اندازه گیری ۷۵/۰ اندازه گیری می شود.
–    برای یک موتور القایی که در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است هارمونیکها باعث لرزش و سروصدای زیادی شده اند.
–    توان ورودی و همچنین جریان روتور با تغییر مقادیر هارمونیکها تغییر می کردند.
–    همین امر باعث گردیده مطالعاتی در زمینه بررسی اثرات کاهش و حذف هارمونیکها انجام شود.
   با توسعه علم الکترونیک و پیشرفت تکنولوژی ساخت نیمه هادی و کاربردشان این مسئله وارد مرحله تازه ای گردیده و تاثیر هارمونیکهایی که از طریق اینورترها کانورترها سیکلو کانورترها و… به سیستم قدرت وارد شده و موجب تلفات قابل ملاحظه ای می گشتند مورد توجه قرار گرفته و نحوه عملکرد این سیستم ها با چنین منابعی مورد بررسی بیشتر قرار گرفت .
   گشتاور راه اندازی و بار کامل جریان و حرارت مهمترین عواملی هستند که در یک موتور القایی توسط هارمونیکها تحت تاثیر قرار می گیرند.همچنین هارمونیکها سبب ایجا د نوسان و اغتشاش در ماشین شده و می توانند در ولتاژ خروجی ژنراتورهای ACظاهر شده وموجب اعوجاج شکل موج می گردند.
   وجود جریانهای هارمونیک در سیم بندی استاتور وروتورحتی هنگامیکه تلفات پوستی ناچیز باشدموجب افت توان و افزایش تلفات میگردند ونیز به دلیل شار نابرابری که در روتور القا می کنند باعث افت گشتاور شده و از محدوده سرعت قابل استفاده موتور می کاهند.
همچنین موجب کاهش راندمان موتور می گردندبه عنوان مثال اگر راندمان در بار کامل در حالت عادی(کار با منبع سینوسی)حدود ۹۰% باشد تلفات ناشی از هارمونیکها بین ۱۰ تا ۵/۱۲ درصد کل تلفات بوده وراندمان موتور حدود ۲ درصد افت خواهد داشت.
   ترانسها نیز به طرق مختلف تحت تاثیر هارمونیکها قرار می گیرند. جریانهای هارمونیک می توانند به طور جدی راندمان ترانس را کاهش دهند و موجب تلفات قابل ملاحظه ای در ترانس گردند.در ترانسهایی که به عنوان جزئی از یک سیستم حفاظت به کار میروند(ترانسهای جریان و ولتاژ)جریانهای هارمونیک می توانند موجب اعوجاج در شکل وموج گشته و سبب تریپ مدار گردند. در ترانسهای سه فاز علاوه بر افت راندمان از اتصال ستاره-ستاره عبور کرده و وارد سیستم قدرت می شوند.
   هارمونیکها مشکلات دیگری نیز ایجاد می کنند که بعضی از آنها عبارتند از:
–    خرابی بانکهای خازنی به علت شکست عایقی یا افزایش بار .
–    تداخل هارمونیکها با کنترل بار مصرف کننده ها ((ripple control وسیستم PLCاین تداخل ها باعث عملکرد نا درست سیستم کنترل از راه دور واندازه گیری  می شوند.
–    اضافه ولتاژ هضافه جریان در سیستم به علت رزونانس سیستم در ها رمونیکهای ولتاژ و جریان در شبکه.
–    شکست عایقی کابلها در نتیجه اضافه ولتاژ اضافه ولتاژ ناشی از هار مونیکها .
–    تداخل با سیستم ارتباطات.
–    عملکرد نادرست رله ها ,بخصوص در سیستم کنترل و حفاظت استاتیتیکی و میکروپروسسوری.
–    تداخل در کنترل کننده های موتورهای بزرگ و سیستم تحریک ژنراتورها .
–    عملکرد ناپایدار مدار آتش در کنترل کنندهایی که بر اساس مقدار ولتاژ صفر عمل می کنند .
   در این فصل ابتدا به بررسی سریهای فوریه که ابزاری برای آنالیز هارمونیکها و تاثیراتشان می باشند پرداخته و سپس منابعی که می توانند منجر به تولید هارمونیکها شوند و در پایان به جزئیاتی در مورد تاثیر هارمونیکها بر برخی از تجهیزات خواهیم پرداخت .
۱-۲)    سریهای فوریه
   توابع دوره ای کاربرد وسیعی در مسائل مهندسی دارند .نمایش این توابع بر حسب توابع دوره ای ساده مانند سینوس و کسینوس , که منجر به سری فوریه می گردند , از نظر عملی اهمیت زیادی دارند . بسیاری از توابع دورهای نا پیوسته را می توان با سری فوریه بسط داد. ابتدا به بررسی توابع دوره ای و رابطه شان با سری های مثلثاتی می پردازیم.
۱-۲-۱) توابع دوره ای , سری های فوریه    
   تابع (X )f را دورهای گویند هر گاه این تابع به ازای هر عدد حقیقی x تعریف شده باشد وعدد مثبتی مانند T موجود باشد به طوری که :
   به ازای هر x عدد T را دوره ) x)f می نامند . با توجه به معادله فوق داریم :
f(x+nT)=f(x)    که n عددی صحیح و دلخواه می باشد . به علاوه چنانچه f(x) و g(x) دارای دوره تناوب T باشند, آنگاه دوره تناوب تابع h(x)=af(x)+bg(x) برابر با T است.
   هدف ما پیدا کردن نمایش توابع گوناگون با دوره تناوب  2 بر حسب توابع ساده زیر است:
Cosx,sinx,cos2x,sin2x,…,cosnx ,sinnx,…
   که این توابع نیز دارای دوره تناوب  2 هستند . سری هایی که در ارتباط با این موضوع مطرح می شوند به صورت:
 
هستند که , … ,b  b , , … ,b    a , a , a   ثابتهای حقیقی هستند . این سری را یک سری مثلثاتی می نامند ،      aرا ضرایب سری فوریه گویند.
   توابع دورهای اغلب در مسائل مهندسی مطرح می شوند و می توان توابع دوره ای با دوره تناوب     2 را به صورت یک سری مثلثاتی نمایش داد. چنانکه خواهیم دید توابع دوره ای هارمونیک را نیز می توان به صورت یک سری مثلثاتی نمایش داد.
۱-۲-۲) سریهای فوریه , فرمولهای اویلر
فرض می کنیم f(x) تابعی با دوره تناوب ۲ باشد که بتوان آن را به صورت سری مثلثاتی :

خرید و دانلود

با قیمت 18,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج