گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 134 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 15,000 تومان
دانلود پروژه پایان نامه کارشناسی مهندسی برق قدرت بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي,دانلود پروژه و پایان نامه مهندسی برق درباره بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي,دانلود رایگان پروژه و پایان نامه های کارشناسی رشته مهندسی الکترونیک گرایش قدرت,دانلود پاورپوینت و پروپوزال رشته مهندسی برق بررسی بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي,دانلود تحقیق و مقاله ورد word مقطع کارشناسی مهندسی برق,بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي

با سلام گرم خدمت تمام دانشجویان عزیز و گرامی . در این پست دانلود پروژه پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی برق با عنوان بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي رو برای عزیزان دانشجوی رشته مهندسی برق گرایش قدرت قرار دادیم . این پروژه پایان نامه در قالب ۱۵۶ صفحه به زبان فارسی میباشد . فرمت پایان نامه به صورت ورد word قابل ویرایش هست و قیمت پایان نامه نیز با تخفیف ۵۰ درصدی فقط ۱۵ هزار تومان میباشد …

از این پروژه و پایان نامه آماده میتوانید در نگارش متن پایان نامه خودتون استفاده کرده و یک پایان نامه خوب رو تحویل استاد دهید .

این پروژه پایان نامه برای اولین بار فقط در این سایت به صورت نسخه کامل و جامع قرار داده میشود.

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد جنوب تهران
دانشکده فنی مهندسی
پایان نامه برای دریافت کارشناسی مهندسی برق
رشته مهندسی برق – گرایش قدرت
عنوان پایان نامه : بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي


راهنمای خرید فایل از سایت : برای خرید فایل روی دکمه سبز رنگ (خرید و دانلود) کلیک کنید سپس در فیلدهای خالی آدرس ایمیل و سایر اطلاعات خودتون رو بنویسید سپس دکمه ادامه خرید رو کلیک کنید . در این مرحله به صورت آنلاین به بانک متصل خواهید شد و پس از وارد کردن اطلاعات بانک از قبیل شماره کارت و پسورد خرید فایل را انجام خواهد شد . تمام این مراحل به صورت کاملا امن انجام میشود در صورت بروز مشکل با شماره موبایل ۰۹۳۳۹۶۴۱۷۰۲ تماس بگیرید و یا به ایمیل info.sitetafrihi@gmail.com پیام بفرستید .


چكيده :
اين پروژه بر اساس تحقيق و طراحي يكي از برنامه هاي اصلي صنعت در چند ساله اخير در مورد خودروهاي برقي تهيه و تدوين شده است  واين پروژه به بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي مي پردازد .
سالهاي ابتدايي ساخت خودروهاي برقي به سال ۱۹۰۰ ميلادي بر مي گردد كه در آن زمان از يك طرف به علت مشكلاتي كه موتورهاي الكتريكي دارا بودند و از طرف ديگر اكتشاف جديد نفت و توليد فراوان آن در پيشرفت چشمگير موتورهاي احتراق داخلي ساخت اين خودروها مورد توجه قرار نمي گرفت . ولي با به وجود آمدن جنگهاي جهاني و كشمكش هاي بر سرنفت باعث شد اين ماده ارزش بيشتري پيدا كند و توجه ها بيشتر به خودروهاي برقي جذب شود و اين بود كه از سال ۱۹۹۰ ميلادي توليد خودروهاي برقي به طور جدي تري مورد توجه قرار گرفت .
در خودروهاي برقي سيستم تأمين قدرت شامل يك موتور الكتريكي ، كنترلر ، باتريها و شارژر آن مي باشد مجموعه محرك برقي خودروي برقي وظيفه دارد جريان مستقيم توليد شده توسط باتري را به انرژي مكانيكي تبديل نمايد كه منظور از مجموعه محرك كليه قطعاتي است كه جريان مستقيم باتري ها را به نيروي كششي و گشتاور لازم براي حركت چرخها تبديل مي كنند از مهمترين ويژگيهاي خودروي برقي برد و قدرت حركت (‌شتاب ، سرعت ، شيب روي ، و بارگيري و انعطاف پذيري) و مدت شارژ و قيمت بالاي باتريها در اغلب خودروهاي برقي موجود مجموعه محرك است .

بخش اول:
نحوة تأمين انرژي و عملكرد خودروي برقي

مقدمه :
به علت پيشرفت روز افزون صنعت خودرو و توليد انبوه خودروهاي احتراق داخلي که مشکلات گوناگوني از قبيل آلودگي هوا بوجود مي آورد و نيز محدود بودن ذخاير سوخت فسيلي و گران بودن آن تحقيق و طراحي در مورد خودروهاي برقي به يکي از برنامه هاي اصلي صنعت خودرو مخصوصاً در کشورهاي پيشرفته اروپايي و آمريکايي بدل شده است ايران نيز در چند ساله اخير تحقيقاتي در اين زمينه انجام داده است شرکتهاي ايران خودرو، سايپا و کيش خودرو تحقيقات در اين زمينه را ادامه مي دهند اين تحقيقات به توليد نمونه هايي در شرکتهاي ايران خودرو و سايپا منجر شده که در نمايشگاههاي خودرو به معرض ديد عموم قرار گرفته است شرکت کيش خودرو نيز در حال ساخت خودرو برقي نمونه مي باشد.
اين پروژه به بررسي سيستم انتقال قدرت در خودروهاي برقي و مقايسه آن با سيستم انتقال قدرت در خودروهاي احتراق داخلي مي پردازد.
 
فصل اول : خصوصيات خودروي برقي
در اين فصل پس ازمعرفي و تعريف خودروي برقي و شرح مختصري در مورد تاريخچه خودرو برقي به بررسي مزيتهاي اين نوع خودرو مي پردازيم ابتدا مزيت خودروي برقي از نظر نوع انرژي و سپس مزيت تجهيزات الکتريکي مورد استفاده و مشکلات موجود در خودروي برقي مي پردازيم .
۱-۱- تعريف خودروي برقي
در يک خودروي برقي مجموعه محرک برقي آن وظيفه دارد جريان مستقيم توليد شده توسط باتري را به انرژي مکانيکي تبديل نمايد منظور از مجموعه  محرک کليه قطعاتي است که جريان مستقيم باتريها را به نيروي کششي و گشتاور لازم براي حرکت چرخها تبديل مي کنند مهمترين ويژگي خودروهاي برقي عبارتند از : برد و قدرت حرکت (شتاب ، سرعت ، شيب روي و بارگيري و انعطاف پذيري ) و مدت شارژ و قيمت بالاي باتريها ، در اغلب خودروهاي برقي موجود مجموعه محرک تشکيل شده است از کنترلر (عضو تنظيم کننده) ، موتور الکتريکي ، جعبه دنده با نسبت کاهنده روي اکسل ها و جعبه تقسيم براي دو يا چهارچرخ ، راه حل هاي ديگر نيز بکار رفته اند بطور مثال دو موتور همراه با جعبه دنده و يا بدون جعبه دنده . مجموعه محرک بايد خواسته هاي متعدد و متنوعي را برآورده کند که از آنها بعنوان معيار براي ارزيابي و مقايسه راه حل هاي مختلف استفاده مي شود بطور مثال برخي از مهمترين اين معيارها عبارتنداز :
–    کاربري ساده
–    راندمان بالا
–    هزينه پايين
–    اطمينان بالا
–    عدم نياز به سرويس و نگهداري
–    وزن کم
–    حجم ساختماني کم
بايد توجه داشت که نمي توان همه اين معيارها را به خوبي در يک مجموعه محرک جمع نمود بطوريکه عموماً راندمان بالا با هزينه پايين متضادند علاوه براين بايستي توجه داشت که انواع خودروهاي مختلف مراکز خواسته ها را تعريف مي کنند بطور مثال در خودروي باري برقي حجم ساختماني نقش کم اهميت تري پيدا مي کند.
۱-۲- تاريخچه توليد خودروي برقي و مزيت آن نسبت به خودرو احتراقي خودروي برقي از حدود سال ۱۹۰۰ ميلادي توليد مي شده است و تا سال ۱۹۱۵ روند توليد افزايش نسبتاً خوبي داشته است به دليل مشکلاتي که موتورهاي الکتريکي داشتند توليد خودرو برقي مورد استقبال قرار نگرفت اکتشافات جديد نفت و توليد فراوان آن همچنين پيشرفت چشمگير موتورهاي احتراق داخلي سالهاي ۱۹۱۵ الي ۱۹۹۰ را در انحصار خودروهاي با موتور احتراقي در آورد . بروز جنگهاي جهاني ، جنگها و کشمکش هايي که نفت موضوع اصلي يا مورد استفاده آنها بود باعث شد که به ارزش واقعي اين ماده پي برده شود و قيمت آن افزايش يابد اکنون که منابع جديد و قابل توجه نفت کشف نشده است و پيش بيني مي شود ذخائر نفت به اتمام برسد، کشورهاي صنعتي به استفاده از منابع ديگر انرژي ترغيب شده اند انرژي خورشيدي ، باد، سدهاي آبي و انرژي هسته اي منابع جديد تأمين انرژي هستند و براحتي به انرژي الکتريکي تبديل مي شوند از سال ۱۹۹۰ توليد خودروي برقي مورد توجه قرار گرفت چون خودروها که يکي از منابع عمده مصرف انرژي هستند مي توانند به مصرف انرژي هستند مي توانند به مصرف کننده الکتريسيته تبديل شوند با پيشرفت فن آوري ساخت موتورهاي الکتريکي ، خودروهاي برقي داراي مزيت نسبي نسبت به خودروهاي معمولي شده اند در خودروهاي برقي سيستم تأمين قدرت شامل يک موتور الکتريکي ، کنترلر ، باتريها و شارژر آن مي باشد همه اين تجهيزات پيشرفت چشمگيري داشته اند بطوريکه تعميرات به حداقل مي رسد خودرو معمولي شامل موتور احتراق داخلي با سيستم پيچيده اي است و تجهيزاتي به آن اضافه مي شود. مانند :
۱-    تجهيزات خروج و تصفيه دود شامل انباره ، اگزوز و …
۲-    سيستم سرمايش موتور شامل رادياتور، پمپ آب ، محفظه سرمايش ، ترموستات و سنسورها
۳-    سيستم توليد جرقه شامل دلکو ، شمع ها و …
۴-    سيستم سوخت رساني شامل کاربراتور پمپ سوخت رساني ، سيستم تزريق ، سوخت داخل سيلندر ، فيلترهاي هوا و سوخت .
۵-    سيستم مکانيکي موتور شامل ميل لنگ ، پيستونها ، رينگهاي آب بندي ، پمپ روغن ، چرخ زنجير، واشرهاي آب بندي و استارتر. اين تجهيزات احتياج به سرويس و تعميرات مداوم دارند در حاليکه در خودرو برقي تجهيزات پيچيده اي وجود ندارد.
۱-۳- انواع موتورهاي الکتريکي و مقايسه آنها
موتورهاي الکتريکي داراي استاتور يا قسمت ساکن و روتور يا قسمت متحرک هستند موتورهاي الکتريکي فقط داراي يک قسمت متحرک هستند در حاليکه موتورهاي احتراقي قطعات متحرک زيادي دارند راندمان اين موتورها بالاست و اغلب بيش از ۹۰% است انواع موتورهاي الکتريکي را مي توان در محدوده وسيع قدرت و در اندازه هاي مختلف و شکلهاي مختلف از نوع dc يا ac طراحي کرد.
موتور الکتريکي وسيله مکانيکي است که انرژي مکانيکي را به حرکت تبديل مي نمايد و اين حرکت مي تواند براي توليد کار ، کشيدن ، هل دادن ، بالا بردن ، تکان دادن يا ايجاد نوسان بکار رود.
موتور الکتريکي از قوانين کلاسيک و مغناطيس استفاده مي نمايد هر کدام از انواع موتورها داراي مشخصه هاي سرعت ، گشتاور و مشخصه برقي خاص هستند و براي استفاده در خودرو برقي داراي مزايا و معايبي مي باشند انواع موتورهاي برقي مناسب براي استفاده در خودرو برقي که به صورت انبوه توليد مي شوند به طور اختصار معرفي مي گردد.
۱-۳-۱- موتورهاي الکتريکي جريان مستقيم
در اين نوع موتورها جريان اصلي از کويل هاي هسته عبور مي نمايد و باعث چرخش هسته و ايجاد گشتاور در آن مي گردد استاتور شامل قطب هاي آهن ربايي است هسته شامل شافت اصلي موتور و چند کويل است هر يک از کويل ها به کويل بعدي متصل است و جريان در کل آنها وجود دارد البته نوع اتصال کويل ها به يکديگر خواص مختلفي ايجاد مي نمايد که انواع مختلف موتورهاي dc را به وجود مي آورد.
۱-    سري
۲-    شانت : در اين نوع موتور به علت وجود کوماتاتور متحرک جريان در آرميچر مرتباً تغيير جهت مي دهد.
۳-    ترکيبي  : که ترکيب نوع ۱ و ۲ مي باشد.
۴-    با مغناطيس دائم
۵-    بدون جاروبک
۶-    جامع
مدار جريان در کويل انواع مختلف موتور dc و مشخصه هاي هر کدام از اين نوع موتورها در شکل ۱-۱ ترسيم شده است.
موتورهاي جريان مستقيم عموماً داراي مدار اينورتر ساده و ارزان با قابليت بسيار بالا مي باشند و سرعت موتور به راحتي قابل کنترل است وزن و حجم زياد ، قيمت بالا پيچيدگي ساخت ، هزينه تعمير و نگهداري بالا ، راندمان پائين و وجود جاروبک از معايب اين موتورها مي باشد در موتورها بدون نگهداري بالا ، راندمان پايين و وجود جاروبک از معايب اين موتورها مي باشد در نوع موتور بدون جاروبک که جاروبک وجود ندارد ، کنترل سرعت براحتي انجام مي شود و موتور داراي دانسيته قدرت بالا مي باشد اين نوع موتور در سرعتها بالا کاربرد دارد حجم موتور کم و نويز نسبت به موتورهاي ديگر کمتر مي باشد عيب اين نوع پيچيده بودن ساخت موتور و قيمت بالاي آن است.

فهرست مطالب
عنوان         صفحه
بخش اول : نحوه تأمين انرژي و عملكرد خودروي برقي
مقدمه    2
فصل اول: خصوصيات خودرو برقي
۱-۱ تعريف خودرو برقي    3
1-2 تاريخچه توليد خودرو برقي    4
1-3 انواع موتورهاي الکتريکي و مقايسه آن    6
1-3-1 موتورهاي الکتريکي جريان مستقيم    7
1-3-2 موتورهاي الکتريکي جريان متناوب    8
1-4 باتري هاي قابل استفاده در خودروي برقي    10
1-5 سيستم هاي توليد و انتقال نيروبراي خودرو هاي الكتريكي توليد انبوه    15
1-5-1 خودرو برقي با موتورجريان مستقيم dc     17
1-5-2 خودروي برقي با موتورجريان متناوب ac     19
1-5-3 خودروهاي دو منظوره    21
1-6 مشکلات تحقيقاتي و نتيجه گيري    24

فصل دوم: سيستم انتقال قدرت و محاسبه توان مورد نياز
۲-۱ تأثير وزن در خودروي برقي    25
2-1-1 تأثير وزن بر شتاب    26
2-1-2 تأثير وزن در شيب ها    26
2-1-3 تأثير وزن بر سرعت    27
2-1-4 تأثير وزن بر مسافت طي شده    27
2-1-5 توزيع وزن    27
2-2 نيروي مقاومت هوا    28
2-3رانندگي در جاده    31
2-3-1 توجه به تاير هاي خودرو    32
2-3-2 محاسبه نيروي مقاومت غلتشي يک خودرو    34
2-4 تجهيزات انتقال قدرت    34
2-4-1 سيستم هاي انتقال قدرت    35
2-4-2 تفاوت مشخصات موتور الکتريکي وموتور  احتراقي    36
2-4-3 بررسي دنده ها    39
2-4-4 جعبه دنده اتوماتيک و دستي    40
2-4-5 سيستم هاي انتقال قدرت و سيال هاي سبك يا سنگين براي روان كاري    40
2-5 مشخصات خودروهاي برقي    42
2-5-1 توان و گشتاور    43
2-5-2 محاسبه گشتاور لازم خودرو    46
2-5-3 محاسبه گشتاور خروجي موتور    46
2-5-4 مقايسه منحني هاي گشتاور لازم وگشتاورخروجي موتور    47
فصل سوم: طراحي سيستم انتقال قدرت پيکان برقي تبديلي
۳-۱مشخصات کلي خودروي درون شهري پيكان برقي    49
3-1-1 شتابگيري مناسب    49
3-1-2 سرعت ميانگين پيشينه    49
3-1-3 تأثير شيب    50
3-1-4 برد    50
3-2 محاسبه توان مورد نياز خودرو    50
3-2-1 محاسبه نيروي شتابگيري    51
3-2-2 نيروي حرکت در شيب    53
3-2-3 نيروي مقاومت غلتشي    53
3-2-4 نيروي مقاومت هوا    53
3-2-5 نيروي مقاومت وزش باد    54
3-2-6 رسم منحني گشتاور و توان    54
3-3 طراحي قطعات مورد نياز سيستم انتقال قدرت    58

۳-۳-۱ فلايول    58
3-3-2 بوش نگهدارنده فلايول    61
3-3-3 محاسبه فلنج پوسته    63
3-3-4 طراحي شاسي زير موتور    64
بخش دوم: نحوه تأمين انرژي و عملکرد خودروي خورشيدي
مقدمه    68                                                                                              
فصل اول : سلولهاي خورشيدي
۱-۱ توضيحات کلي    72
2-1 بازدهي سلول    73
3-1 انواع سلولهاي سيليکوني    73
4-1 فناوريهاي توليد    74
1-4-1  Screen  printed    74
5-1 مکانيزم کارکرد سلولهاي خورشيدي    74
1-5-1 نحوه كاركردن سلولهاي خورشيدي(فتوولتاييكpv)    74
2-5-1 سيليكون در سلولهاي خورشيدي    76
3-5-1هنگامي كه نور به سلولهاي خورشيدي برخورد مي كند    80
فصل دوم: طراحي بدنه و شاسي
۱-۲ مقدمه    81
2-2 بارهاي وارده به شاسي    83
1-2-2 بارهاي استاتيكي    83
2-2-2 بارهاي ديناميكي(مربوط به سيستم تعليق)    83
3-2-2 نياز منديها    83
4-2-2 انواع شاسيها    84
5-2-2 فرم فضايي    84
6-2-2 مواد به كار رفته در شاسيها    85
7-2-2 مونوكوكهاي كامپوزيتي    86
8-2-2 جاي راننده    86
فصل سوم: ناحيه خورشيدي
۱-۳ مقدمه    87
2-3 بررسي عوامل گوناگون    87
1-2-3 خنك نگهداشتن ناحيه    87
2-2-3 چيدن سلولها    87
3-2-3 اتصال داخلي سلولها    88
4-2-3 پوششها    88
3-3 حفاظ سلولها    88
1-3-3 فناوريها    89
4-3 تکسچرد کردن و ضد انعکاس کردن پوشش AR     89
5-3 طراحي ناحيه سلولهاي خورشيدي و زير ساخت آن براي يک مدل کوچکتر     90
1-5-3 وضعيت الكتريكي ناحيه پانل خورشيدي    93
2-5-3 نكات استنتاجي    96
6-3 نتايج بدست آمده براي يک نمونه ناحيه خورشيدي    96
1-6-3 مشخصات ناحيه    96
فصل چهارم: تحليل آيروديناميکي
۱-۴ مقدمه    97
2-4 طراحي پيکره اصلي    97
1-2-4 قوانين مسابقه    97
3-4 نحوه طراحي با توجه به قوانين مسابقه    97
4-4 نحوه طراحي براي دراگ پايين    99
5-4 نحوه طراحي براي يک پايداري مناسب    101
6-4 نيازهاي اضافي توان خورشيدي    102
7-4 نحوه طراحي ناحيه خورشيدي    103
8-4 ساختن شکل اصلي به صورت تجربي    106
9-4 تحليل طراحي    106
10-4 خواندن نقشه ها براي CFD    107
11-4 نتايج CFD    108
12-4 طراحي دوباره براساس CFD    110
13-4 نتايج CFD از تحليل دوم    110
14-4 نتايج بدست آمده در مورد شکل و ترکيب بدنه    110
فصل پنجم : سيستم هاي مکانيکي
۱-۵ مقدمه    112
2-5 سيستم رانش     114
1-2-5 بررسي عملكرد سيستم رانش    115
2-2-5 انواع مكانيزمها    115
3-2-5 انواع سيستمهاي انتقال قدرت    117
3-5 سيستم تعليق     118
1-3-5 معايب    118
2-3-5 مزايا    118
3-3-5 رفتارهاي دلخواه از تعليق    119
4-3-5 اجزا    119
5-3-5 انواع سيستم تعليق    119
4-5 ترمزها    121
1-4-5 انواع ترمزها    121
2-4-5 مشكلات    122
3-4-5 توضيح    122
5-5 چرخ ها و تايرها     122
1-5-5 انواع چرخها    122
2-5-5 تايرها    124
3-5-5 تأثير عوامل مختلف بر مقاومت غلتش تايرها    124
فصل ششم : موتور
۱-۶ انواع موتور     126
1-1-6 القاييAC    126
2-1-6 مقاومت متغير    126
3-1-6 DC جارو بك شده    126
4-1-6 DC بدون جاروبك    127
5-1-6 موتورهاي چرخ    127
غزال ايراني     128
چكيده غير فارسي     139
منابع     140

خرید و دانلود

با قیمت 15,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج