گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 95 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 18,000 تومان
دانلود پروژه پایان نامه کارشناسی ناپیوسته برق قدرت حدود مجاز هارمونیکها در ادوات سیستمهای قدرت – مقادیر اندازه گیری شده هارمونیک ها در شبکه های برق – روابط ولتاژ جریان و توان در شرایط هارمونیکی (اطلاعاتی),دانلود پروژه و پایان نامه مهندسی برق درباره حدود مجاز هارمونیکها در ادوات سیستمهای قدرت,دانلود رایگان پروژه و پایان نامه های کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی برق,دانلود پاورپوینت و پروپوزال رشته مهندسی برق حدود مجاز هارمونیکها در ادوات سیستمهای قدرت,دانلود تحقیق و مقاله ورد word مقطع کارشناسی مهندسی برق,دانلود سمینار و رفرنس کارشناسی ارشد برق,مقادیر اندازه گیری شده هارمونیک ها در شبکه های برق

با سلام گرم خدمت تمام دانشجویان عزیز و گرامی . در این پست دانلود پروژه و پایان نامه کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی برق با عنوان حدود مجاز هارمونیکها در ادوات سیستمهای قدرت – مقادیر اندازه گیری شده هارمونیک ها در شبکه های برق – روابط ولتاژ جریان و توان در شرایط هارمونیکی (اطلاعاتی) رو برای عزیزان دانشجوی رشته مهندسی برق قرار دادیم . این پروژه پایان نامه در قالب ۲۰۳ صفحه به زبان فارسی میباشد . فرمت پایان نامه به صورت ورد word قابل ویرایش هست و قیمت پایان نامه نیز با تخفیف ۵۰ درصدی فقط ۱۸ هزار تومان میباشد …

از این سمینار آماده میتوانید در نگارش متن پایان نامه خودتون استفاده کرده و یک پایان نامه خوب رو تحویل استاد دهید .

این پروژه پایان نامه برای اولین بار فقط در این سایت به صورت نسخه کامل و جامع قرار داده میشود . و حجم فایل نیز ۱۱ مگابایت میباشد .

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد جنوب تهران
دانشکده فنی و مهندسی
پایان نامه برای دریافت کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق
رشته مهندسی برق گرایش قدرت
عنوان پایان نامه : حدود مجاز هارمونیکها در ادوات سیستمهای قدرت – مقادیر اندازه گیری شده هارمونیک ها در شبکه های برق – روابط ولتاژ جریان و توان در شرایط هارمونیکی (اطلاعاتی)


راهنمای خرید فایل از سایت : برای خرید فایل روی دکمه سبز رنگ (خرید و دانلود) کلیک کنید سپس در فیلدهای خالی آدرس ایمیل و سایر اطلاعات خودتون رو بنویسید سپس دکمه ادامه خرید رو کلیک کنید . در این مرحله به صورت آنلاین به بانک متصل خواهید شد و پس از وارد کردن اطلاعات بانک از قبیل شماره کارت و پسورد خرید فایل را انجام خواهد شد . تمام این مراحل به صورت کاملا امن انجام میشود در صورت بروز مشکل با شماره موبایل ۰۹۳۳۹۶۴۱۷۰۲ تماس بگیرید و یا به ایمیل info.sitetafrihi@gmail.com پیام بفرستید .

حدود مجاز هارمونیکها در ادوات سیستمهای قدرت – مقادیر اندازه گیری شده هارمونیک ها در شبکه های برق – روابط ولتاژ جریان و توان در شرایط هارمونیکی (اطلاعاتی)

فهرست مندرجات
مقدمه     1
حدود مجاز هارمونیک ها    4
1-    هدف    4
2-    دامنه کاربرد    4
3-    اصلاحات و تعاریف    5
4-    نمادها و یکاها    7
5-    ویژگی ها    9
فصل ۱- شناخت و بررسی هارمونیک ها (اطلاعاتی) ………………………………………………۳۹
فصل ۲- مقررات برخی از کشورها در رابطه با پذیرش مشترکین برق که تولید هارمونیک می نمایند (اطلاعاتی) ………………………………………………………………………………………………………۱۳۵
فصل ۳- مقررات برخی از کشورها در رابطه با مقدار مجاز هارمونیک ها در شبکه های برق با ولتاژ مختلف (اطلاعاتی) ………………………………………………………………………………………..۱۴۷
فصل ۴- مقادیر اندازه گیری شده هارمونیک ها در شبکه های برق برخی کشورها..۱۵۳
فصل ۵- روابط ولتاژ جریان و توان در شرایط هارمونیکی (اطلاعاتی)…………………….۱۵۹
منابع و مآخذ……………………………………………………………………………………………………………..۱۷۴
 
مقدمه :
استاندارد مشخصات و خصوصیات انرژی الکتریکی (کیفیت برق) از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که می بایستی همراه مراجع الزامی آنها مورد استفاده قرار گیرند.
در این استاندارد اصول اساسی مورد نیاز جهت اتصال بارهای بزرگ اعوجاجی به شبکه و همچنین میزان مجاز هارمونیک ها در شبکه های قدرت آمده است. به عبارت دیگر هدف اصلی این استاندارد تهیه دستورالعملی جهت اتصال بارها و نیز تعیین مقادیر مجاز هارمونیک ها بوده که بتوان با استفاده از آن با ایجاد بستری مناسب، کیفیت برق کلیه مشترکین را از نظر هارمونیک ها بررسی نمود. از سوی دیگر با توجه به اینکه هارمونیک جریان تزریق شده به شبکه ناشی از بارهای غیرخطی و دیگر منابع تولید هارمونیک در بخش های مختلف یک شبکه قدرت می توانند با یکدیگر جمع شوند، لذا تهیه محدوده مقادیر واقعی هارمونیک ولتاژ (سطوح سازگاری هارمونیک ها) در یک شبکه نیز از اهداف این استاندارد خواهد بود. محدوده مجاز بنحوی است که این هارمونیک ها تأثیرات نامطلوبی بر تجهیزات مورد استفاده در شبکه ایجاد ننمایند. چون هارمونیک ولتاژ، ناشی از هارمونیک جریان و امپدانس سیستم در آن فرکانس می باشد لذا محدودیت هایی نیز بر مقدار جریان هارمونیکی اعمال می گردد.
برخی تجهیزات الکتریکی که بخصوص از فن آوری مدرن در ساخت آن ها استفاده شده است باعث اختلال در سیستم قدرت شده و کیفیت برق رسانی را پائین می آورند، بصورتی که باعث تغییر شرایط کار دیگر تجهیزات برقی می گردند. بنابراین ضروری است که شرایط چگونگی اتصال اینگونه تجهیزات که تولید و استفاده از آنها در حال گسترش است تدوین و مشخص گردد تا شبکه الکتریکی بتواند بطور مناسب و مطمئن برای تجهیزاتی که نسبت به اختلالات حساسیت دارند مورد استفاده قرار گیرد.
در مورد پدیده اختلالات یا اثرات هارمونیک ها بایستی بیان نمود که بیشترین تأثیر ناشی از هارمونیک در ولتاژ بوده ولی هارمونیک جریان نیز ممکن است باعث ایجاد اثرات مستقیمی مانند تداخلات تلفنی گردد.
اثر هارمونیک های ولتاژ و جریان را ممکن است در فاصله دوری از منبع تولید هارمونیک نیز مشاهده نمود.
در رابطه با حل مسائل هارمونیکی بایستی مسائل فنی و اقتصادی ناشی از عوامل زیر را درنظر گرفت:
–    شبکه های قدرت بدون استثناء دارای هارمونیک های ولتاژ چه با فرکانس مشخص و یا بصورت طیف پیوسته ای از فرکانس می باشند که فرکانس، دامنه و زاویه فازشان بدون داشتن روند مشخص تغییر می کند.
–    کلیه تجهیزات بایستی تحمل هارمونیک های ولتاژ تا حد مشخص را که بصورت منطقی تعیین می گردند داشته باشند و در این شرایط بتوانند کار معمولی خود را انجام دهند.
–    امکان اتصال تجهیزاتی که تولید هارمونیک می کنند با قبول شرایطی وجود داشته باشد.
البته این شرایط تنها مربوط به استفاده کنندگان از تجهیزات نمی باشد و بایستی سازندگان تجهیزات را نیز دربرگیرد بصورتی که سازنده، تجهیزاتی را که تولید هارمونیک بیش از حد مجاز کرده و باعث اختلال در سیستم می گردند تولید ننماید.
با توجه به شرایط پیچیده بالا، مسئله محدودکردن هارمونیک ها وقتی امکان پذیر است که شرایط و مقررات بسیار ساده و هماهنگی وجود داشته باشد که بتوان به صورت مطلوب از آن استفاده نمود.
برای تعیین حد مصونیت با مقدار مجاز هارمونیک ها در سیستم بایستی احتمالی بودن پدیده های تعریف شده در بالا را مدنظر داشت. در یک دستگاه، حد اختلال و همچنین حد مصونیت نسبت به زمان و نسبت به یکدیگر تغییر می کند و معمولاً شرایط واقعی عملکرد مانند شرایط زمان آزمون نخواهد بود.
حد سازگاری یا مقدار قابل پذیرش هارمونیک ها که بصورت تقریباً قراردادی تعیین می گردد و از آن بمنظور ایجاد امکان کار مشترک تجهیزات تولیدکننده هارمونیک ها با تجهیزات آسیب پذیر در مقابل هارمونیک ها در سیستم استفاده می گردد باید شناخته شود.
منظور از حد قابل پذیرش برای هر هارمونیک مقداری از هارمونیک است که احتمال تولید مقدار بیشتر از آن بسیار کم است و تنها در حدود ۵ درصد مواقع احتمال دارد که مقدار هارمونیک تولیدشده بیشتر از مقدار تعیین شده توسط حد قابل پذیرش باشد. در ضمن حد قابل پذیرش بایستی طوری تعیین گردد که قسمت اعظم یا تقریباً کلیه تجهیزات با احتمال زیاد بتوانند آن را تحمل کرده و کار عادی خود را انجام دهند.
براساس حد قابل پذیرش مشخص شده می توان آزمون حد مصونیت را برای تجهیزات مختلف انجام داد. حد مصونیت با درنظر گرفتن ضریب اطمینان لازم تعیین می شود و مقدار آن عموماً بیشتر از حد قابل پذیرش یا در موارد کم اهمیت حداقل معادل حد قابل پذیرش است.
برای تعیین حد مجاز تولید هارمونیک های یک تجهیز بایستی حد قابل پذیرش سیستم و اینکه تجهیزات دیگری هم بصورت همزمان کار می کنند در نظرگرفته شود.

حدود مجاز هارمونیک ها
۱-    هدف:
هدف از تدوین استاندارد، ارائه حدود مجاز هارمونیک در سطوح مختلف ولتاژ می باشد.
۲-    دامنه کاربرد:
این استاندارد بررسی مقادیر مجاز هارمونیک ها، سطوح سازگاری، مصونیت تجهیزات و روش های محاسبه و انتقال هارمونیک در یک شبکه الکتریکی را دربر می گیرد و به کمک آن می توان کیفیت برق در یک شبکه الکتریکی را از دیدگاه هارمونیک ها استاندارد نمود.
۳- اصطلاحات و تعاریف:
در این استاندارد اصطلاحات و/یا واژه ها با تعاریف زیر به کار می روند:
–    سیستم ولتاژ کم (LV) : شبکه فشار ضعیف توزیع مصارف عمومی (۴۰۰ ولت)
–    سیستم ولتاژ متوسط (MV) : شبکه فشار متوسط (۲۰ و ۳۳ کیلوولت)
–    سیستم ولتاژ زیاد (HV) : شبکه فشار قوی فوق توزیع و شبکه فشار قوی انتقال (۶۳ و ۱۳۲ و ۲۳۰ کیلوولت)
–    سیستم ولتاژ بسیار زیاد (EHV) : شبکه فوق فشار قوی انتقال (۴۰۰ کیلوولت)
–    هارمونیک: مولفه فرکانسی بامرتبه بزرگتر از یک در سری فوریه یک کمیت دوره ای
–    انواع تجهیزات در سیستم قدرت: این تجهیزات شامل دو رده می باشند:
–    وسائلی که تولید هارمونیک های ولتاژ و یا جریان می نمایند.
–    وسائلی که در اثر وجود هارمونیک ها عملکرد و یا کارآئی آنها تغییر می کند.
البته برخی وسایل وجود دارند که می توانند همزمان در هردو گروه باشند.
–    سازگاری هارمونیکی: به توانایی تجهیزات یا سیستم یا عملکرد مطلوب بدون تولید هارمونیک های غیرقابل تحمل برای بقیه تجهیزات و سیستم اطلاق می گردد.
–    حد سازگاری یا قابل پذیرش هارمونیکی: میزان مشخص شده ای از هارمونیک ها در سیستم بنحوی که تنها در مواقع بسیار کمی، مقدار هارمونیک ها در سیستم می تواند از آن بیشتر گردد.
چنانچه هارمونیک ها در این حد باشند برای اکثر تجهیزات سازگاری هارمونیکی وجود خواهد داشت.
–    هارمونیک غیر مشخصه: هارمونیک هایی هستند که تجهیزات تولیدکننده هارمونیک بخصوص یکسوکننده ها در طول کار عادی خود تولید نمی نمایند ولی ممکن است در اثر عدم تقارن یا تعادل سیستم برق و یا بعلت اشکالات یکسوکننده ها ایجاد گردند.
–    مصونیت هارمونیکی: توانایی عملکرد مناسب تجهیزات یا سیستم در صورت وجود هارمونیکها
–    حد مصونیت: حداکثر مقدار هارمونیک مشخص شده ای که تجهیزات یا سیستم با وجود آن می تواند کار عادی خود را انجام دهد.
–    حساسیت و یا آسیب پذیری هارمونیکی: عملکرد نامطلوب تجهیزات یا سیستم در صورت وجود هارمونیک ها.
–    حد اختلال یا مقدار تولید هارمونیک ها: مقدار هارمونیک های تولیدشده تجهیزات یا سیستم که از طریقی مشخص اندازه گیری می گردد.
–    حد قابل قبول یا حد مجاز تولید هارمونیک ها: حداکثر مقدار تعیین شده برای هریک از انواع هارمونیک ها برای یک دستگاه یا تجهیزی که تولید هارمونیک می نماید.
–    نقطه اتصال مشترک (PCC) : نقطه اتصال مشترک با سایر مصرف کنندگان نقطه ای است که مصرف کنندگان جدید درخواست انشعاب بکنند.
–    هارمونیک میانی: مولفه فرکانسی یک کمیت دوره ای که فرکانس آن ضریب صحیحی از فرکانس مولفه اصلی موج نمی باشد.
۴- نمادها و یکاها
Uho= ولتاژ هارمونیکی شینه بدون حضور کلیه بارها.
Khj= ضریب وابسته
Srj= توان نامی تجهیز موردنظر
Ssc= سطح اتصال کوتاه در نقطه اتصال مشترک
Uhr= ولتاژ هارمونیک مرتبه hام در نقطه r
a= ضریب ثابت
Uhi= ولتاژ هارمونیک مرتبه hام حاصل از منبع iام
Ghs= مقدار ماکزیمم هارمونیک hام که توسط بارهای غیرخطی تغذیه شده از شینه تولید می گردد.
Chs= حد قابل پذیرش هارمونیک hام شینه موردنظر.
Ghu= مقدار ماکزیمم کل هارمونیک hام در شینه بالادست و تغذیه کننده شینه موردنظر
Thus= ضریب انتقال هارمونیک hام از شینه بالادست به شینه موردنظر.
Thuu= ضریب انتقال هارمونیک hام از شینه موردنظر به شینه بالادست.
Si= قدرت مصرفی مشترک.
St= قدرت کل خروجی ممکن شینه یا مجموعه قدرتهای مشترکین مختلف که از شینه تغذیه می شوند.
Ehi= حد قابل قبول تولید هارمونیک ولتاژ hام مشترک i ام.
Zn= امپدنس ورودی در شبکه در فرکانسهای مختلف و در محل اتصال مشترک.
Tus= بازده زمانی بسیار کوتاه مدت.
Tsh= بازده زمانی کوتاه مدت.
TL= بازده زمانی بلندمدت
TD= بازده زمانی یک روزه
TWk= بازده زمانی یک هفته ای.
N= تعداد دفعاتی که در یک بازده زمانی ۳ ثانیه ای، FFT از یک موج گرفته می شود.
Uhk= ولتاژ هارمونیک مرتبه h در اندازه گیری k ام
Uhvs= مقدار ماکزیمم ولتاژ هارمونیک در بازده زمانی بسیار کوتاه مدت.
= ضریب قدرت مدار
۵- ویژگیها
۵-۱- مفاهیم اساسی، اصول و شرایط عمومی محدودکردن هارمونیک ها
۵-۱-۱- حدود قابل پذیرش
حدود قابل پذیرش مقادیر پایه ای هستند که قبل از تعیین حدود مصونیت و همپنین مقادیر مجاز تولید هارمونیک ها بایستی مشخص گردند. لازم به ذکر است که حد قابل پذیرش برای سیستم های ولتاژ کم (LV)  و ولتاژ زیاد (LV)  دارای معانی یکسانی نیستند. در سیستم ولتاژ متوسط (MV)  و ولتاژ زیاد حدود قابل پذیرش بصورت مستقیم با حدود مصونیت مرتبط نبوده و معمولاً برای هماهنگی بین قسمتهای مختلف سیستم مشخص می گردند.
هدف نهایی در سیستم با ولتاژ کم نگهداشتن مقدار هارمونیک ها در حدی پائین تر از حد قابل پذیرش است. حد قابل پذیرش در سیستم ولتاژ متوسط و زیاد بسته به شرایط سیستم قدرت و نحوه آن می تواند تغییر نماید. جهت مشخص کردن این تمایز بجای حد قابل پذیرش از عبارت «حد قابل پذیرش مناسب» استفاده می گردد. حدود قابل پذیرش در سیستم ولتاژ کم و حدود قابل پذیرش مناسب در سیستم ولتاژ متوسط توسط کمیته کاری استاندارد بین المللی IEC شماره ۲-۲-۶۱۰۰۰ تعیین شده است که این مقادیر برای هردو سیستم MV, LV یکسان می باشد و در جدول ۱ ارائه شده است. برای سیستم ولتاژ زیاد مقادیر حد قابل پذیرش مناسب از سوی کمیته کاری استاندارد IEC مشخص نشده است.
مقادیر مربوطه به سطوح سازگاری هارمونیک ها، برای هماهنگی بین میزان انتشار و آسیب پذیری یک دستگاه الکتریکی که بخشی از یک شبکه الکتریکی به شمار می رود تهیه شده است. سطوح سازگاری معمولاً براساس سطح احتمال ۹۵ درصد هارمونیک در کل سیستم و با درنظر گرفتن تغییرات زمانی و مکانی آن انتخاب می گردد. در حقیقت با توجه به اینکه شرکت های برق قادر به کنترل کلیه نقاط شبکه در تمامی مواقع نمی باشند. ارزیابی سطوح سازگاری انجام گرفته و نیازی به ارزیابی هارمونیک در کلیه مکان ها نمی باشد.

خرید و دانلود

با قیمت 18,000 تومان
برچسب ها
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج