گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 110 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 17,000 تومان
دانلود متن پروژه تحقیق و پایان نامه کارشناسی ارشد رشته نساجی تاریخچه کارخانه ماشین های بافندگی (تولید پارچه های ساده طرحدار ملحفه ای پرده ای پیراهنی),دانلود پروژه و پایان نامه رایگان رشته مهندسی نساجی,دانلود تحقیق و مقاله رشته مهندسی نساجی,پایان نامه و پروژه آماده تاریخچه کارخانه ماشین های بافندگی (تولید پارچه های ساده طرحدار ملحفه ای پرده ای پیراهنی),خرید و دانلود فایل پایان نامه درباره رشته نساجی مقطع کارشناسی ارشد,دانلود رایگان پروپوزال و پاورپوینت ورد word رشته کارشناسی ارشد نساجی,پایان نامه و پروژه نساجی به صورت آماده و قابل ویرایش,سفارش انجام و نگارش انواع پروژه و مقاله و پایان نامه رشته مهندسی نساجی مقطع کارشناسی ارشد,خرید و دانلود پروژه و پایان نامه رشته نساجی,تاریخچه کارخانه ماشین های بافندگی (تولید پارچه های ساده طرحدار ملحفه ای پرده ای پیراهنی),دانلود متن کامل پروژه جزوه تحقیق مقاله و پایان نامه مهندسی نساجی,دانلود پروژه گزارش کارآموزی و کارورزی رشته مهندسی نساجی از کارخانه تولید پارچه و دستگاه های بافندگی و ریسندگی
با سلام گرم خدمت تمام دانشجویان عزیز و گرامی . در این پست دانلود پروژه پایان نامه و گزارش کارآموزی رشته مهندسی نساجی تاریخچه کارخانه ماشین های بافندگی (تولید پارچه های ساده طرحدار ملحفه ای پرده ای پیراهنی) رو برای عزیزان دانشجوی رشته مهندسی نساجی قرار دادیم . این پروژه پایان نامه در قالب ۱۱۲ صفحه به زبان فارسی میباشد . فرمت پایان نامه به صورت ورد word قابل ویرایش هست و قیمت پایان نامه نیز با تخفیف ۵۰ درصدی فقط ۱۷ هزار تومان میباشد …

از این پروژه و پایان نامه آماده میتوانید در نگارش متن پایان نامه خودتون استفاده کرده و یک پایان نامه خوب رو تحویل استاد دهید .


این پروژه پایان نامه برای اولین بار فقط در این سایت به صورت نسخه کامل و جامع قرار داده میشود و حجم فایل نیز ۱۹ مگابایت میباشد

دانشگاه آزاد اسلامی
دانشکده نساجی
پایان نامه و گزارش کارآموزی برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
رشته مهندسی نساجی
عنوان تحقیق و پایان نامه : تاریخچه کارخانه ماشین های بافندگی و ریسندگی (تولید پارچه های ساده طرحدار ملحفه ای پرده ای پیراهنی)


راهنمای خرید فایل از سایت : برای خرید فایل روی دکمه سبز رنگ (خرید و دانلود) کلیک کنید سپس در فیلدهای خالی آدرس ایمیل و سایر اطلاعات خودتون رو بنویسید سپس دکمه ادامه خرید رو کلیک کنید . در این مرحله به صورت آنلاین به بانک متصل خواهید شد و پس از وارد کردن اطلاعات بانک از قبیل شماره کارت و پسورد خرید فایل را انجام خواهد شد . تمام این مراحل به صورت کاملا امن انجام میشود در صورت بروز مشکل با شماره موبایل ۰۹۳۳۹۶۴۱۷۰۲ تماس بگیرید و یا به ایمیل info.sitetafrihi@gmail.com پیام بفرستید .

تاريخچه كارخانه
اين كارخانه از سال ۱۳۷۹ شروع به كار كرد كه در انتهاي خيابان اميرآباد و جنب خانه كارگر مي‌باشد. در ابتدا اين كارخانه داراي چهار دستگاه سولزر و يك دستگاه چله‌كشي بود.
هم اكنون اين كارخانه داراي ۱۰ ماشين سولزر و يك ماشين چله‌كشي و نيز ماشين بوبين پيچي و گره زني مي‌باشد.
محصولات
اين كارخانه هم اكنون با ظرفيت اسمي ماهانه ۳۰۰۰۰ مترمربع پارچه‌هاي ساده و طرح‌دار كه مصارف ملحفه‌اي و پرده‌اي و پيراهني (تترون، متقال و پاناما) را دارد توليد مي‌كند.
نخ مصرفي
تار: فيلامنت نمره ۱۵۰ جوشي
پود: ۲۱ لاپلي استر ويسكوز (يا ۳۱ لا)
 
 
نام كمپاني: سولزر روتي             حداكثر عرض بافت: cm220
كشور سازنده: سوئيس            نخ مصرفي پود: پلي استر پنبه
سيستم پودگذاري: راپير            نخ مصرفي تار: پلي استر ويسكوز
سيستم تشكيل دهنه: بادامك        برق ماشين: سه فاز ۳۸۰ ولت
تعداد ورد: ۸                تعداد پيك: پيك در دقيقه ۳۲۰-۲۸۰
 
مقدمه
بافندگي يكي از قديمي‌ترين صنايع دستي به شمار مي‌رود. امروزه شواهدي در دست است كه نشان مي‌دهد بشر از نه هزار سال پيش از پارچه استفاده كرده قرن‌هاي متمادي صنعت بافندگي يكي از مهمترين صنعت‌هاي بشر به كار مي‌رفت. اين صنعت نه تنها از نظر توليدي بلكه از نظر اجتماعي نيز اهميت فراواني داشت.
نخ‌هاي توليدي در زمان‌هاي قديم بسيار نايكنواخت و ضخيم بوده به همين دليل پارچه‌هاي توليدي كاملاً ضخيم بودند و همچنين از استحكام و كيفيت كمي برخوردار بودند.
اولين طريقه توليد پارچه توسط بشر عبارت بود از آويختن نخ‌هاي تار از يك چوب افقي و آويزان كردن وزنه‌هايي در انتهاي نخ به منظور كشش و سپس نخ پود به صورت يك بسته از لابلاي نخ‌هاي تار عبور داده مي‌شد تا بافت پارچه تشكيل شد. طريقه‌اي كه بعد‌ها اختراع شد نخ‌هاي تار در داخل چهارچوبي افقي به صورت كاملاً كشيده قرار مي‌گرفت و نخ‌هاي پود از لابه لاي نخ‌هاي تار عبور داده مي‌شد كه به علّت طول محدود چهارچوب و نخ‌هاي تار پارچه بافته شده نيز داراي طول محدودي بود.
در قرون بعدي نخ‌هاي تار بر روي غلتك نخ تار پيچيده مي‌شد و در داخل دستگاه بافندگي دستي قرار داده مي‌شد و نخ‌هاي تار بعد از باز شدن به صورت افقي در مي‌آيد و در اين حالت بافته مي‌شد و سپس پارچه توليدي بر روي غلتك پارچه پيچيده مي‌شد.
اولين تحول در راه تكنيكي شدن دستگاه‌هاي بافندگي در سال ۱۷۳۳ ميلادي توسط شخصي به نام جان كي ايجاد شد ولي با اختراع پرتاب ماكوي سريع سبب سريعتر شدن بافندگي شد. گرچه اين اختراع کارآیی دستگاه‌هاي بافندگي را به مقدار كمي افزايش داد ولي باعث گرديد تا راه جديدي براي اختراعات بعدي گشوده شود در سال ۱۷۸۵ ميلادي ادمونت كاوت رايت موفق به اختراع يك دستگاه مكانيكي بافندگي شد.
در اوايل سال ۱۸۰۰ ميلادي شارل ماري ژاكارد موفق به اختراع دستگاه تشكيل دهنده گرديد در ماشين‌هاي بافندگي عملياتي مانند دفتين زدن پودگذاري و تشكيل دهنده و غيره مكانيكي بود ولي تعويض ماسوره دستي بود و يا به محض پاره شدن تار كارگر بايد دستگاه را متوقف مي‌كرد.
اين مسائل باعث پايين آمدن راندمان و همچنين پايين آمدن كيفيت پارچه مي‌گرديد. اين مسائل سبب شد تا ماشين‌هاي بافندگي به مكانيزه‌هايي مجهز شوند كه عمليات فوق را به صورت اتوماتيك انجام دهند.
در زمان تبديل و تبديل ماشين‌هاي بافندگي اتوماتيك راه‌هاي ديگري نيز براي بالا بردن توليد ماشين بافندگي توليد باز شد به طوري كه مهمترين عامل محدود كننده سرعت ماشين بافندگي وجود ماسوره نخ بود در داخل جسم پودگذار (ماكو) و در نتيجه زياد بودن جرم جسم پرتاب شوند بود به اين دليل روش‌هايي از اوايل قرن بيستم براي طريق پودگذاري جديد پيشنهاد شد.
در سال ۱۸۶۶ باكستون و شرمن ايده‌اي را به ثبت رساندند كه براساس آن يك گيره سوزني به داخل دهنه رفتند و نخ پود را از سمت ديگر به داخل دهنه مي‌كشيد.
در سال ۱۸۷۱ شخصي به نام ويليام جي در امريكا سيستمي را به ثبت رساند كه براساس آن دو گيره سوزني عمل پودگذاري را انجام مي‌داد يك سوزن نخ پود را وارد دهنه مي‌كرد و در وسط دهنه سوزن ديگر نخ پود را گرفته و از دهانه خارج مي‌كرد.
در سال ۱۹۰۵ دانيل مونسون استون سيستمي را عرضه كرد كه در آن عمل پودگذاري توسط ماكويي انجام مي‌گرفت كه در دو سر آن گيره وجود داشت و متناوباً پود را از طرفين وارد دستگاه مي‌كرد.
در سال ۱۹۹۱ كارل پاستور در آلمان امتياز يك سيستم ماكو گيره‌اي به دست آورد.
در سال ۱۹۱۴ جي ـ سيبروز اولين روش پودگذاري به وسيله هوا را به ثبت رساند.
در سال ۱۹۲۲ براي اولين بار كار وانتين و يوهان كابر در آلمان موفق شدند كه ايده كه يك روش جديد بافندگي به وسيله ساختن يك ماشين گيره‌اي جامه عمل بپوشانند.
در سال ۱۹۲۴ مهندسي به نام رودلف روسمن شروع به طرح يك روش جديد پودگذاري كرد كه ماشين بافندگي سولزر امروزي نتيجه كار آن است.
در سال ۱۹۴۹ اولين ماشين بافندگي با جت آب توسط ولادمير اسواتي در چك اسلواكي ساخته شد.
در سال ۱۹۹۵ ايده ديگري در زمينه ساخت ماشين بافندگي كه در يك زمان بتواند چندين پود را در چندين دهنه به طور همزمان قرار دهد ارائه گرديد كه براساس آن تعداد ماشين بافندگي ساخته شد و بالاخره اينكه جديدترين ايده‌اي كه براساس تشكيل دهنه موجي ارائه شد از رودلف روسمن است كه در ماشين‌هاي جديد توربو ـ تي ـ و ـ ار كارخانه رقي به كار رفته است.
اما نكته قابل توجه در تمام اين ماشين‌ها اين است كه در تمام آنها از قديمي‌ترين دستگاه يعني يك چوب افقي تا دستگاه‌هاي پيشرفته امروزي بايد ۵ عمل اصلي صورت گيرد كه عبارتند از:
۱٫    باز شدن نخ تار
۲٫    تشكيل دهنه
۳٫    قرار دادن نخ پود داخل دهنه
۴٫    دفتين زدن
۵٫    پيچيدن پارچه توليدي
به طور كلي امروزه عامل محدود كننده سرعت ماشين‌ها بافندگي چگونه پودگذاري است و تمام تلاش دانشمندان و مهندسين اختراع روشي است كه بتوان سرعت پود گذاري را افزايش داد. بنابراين امروزه ماشين‌هاي بافندگي را مي‌توان براساس روش پودگذاري تقسيم بندي كرد.
۱٫ ماشين‌هاي بافندگي با سيستم پودگذاري معمولي كه خود به دو دسته ماشين‌هاي بافندگي معمولي و اتوماتيك تقسيم مي‌شود.
۲٫ ماشين‌هاي بافندگي با سيستم پودگذاري غيرمعمولي: اين ماشين‌ها خود به چند دسته تقسيم مي‌شوند.
الف ـ ماشين‌هاي بافندگي كه در آنها عمل پودگذاري توسط يك جسم پرتاب شونده انجام مي‌شود.
ب ـ ماشين‌هاي بافندگي كه در آنها عمل پودگذاري به طور مثبت انجام مي‌گيرد.
ج ـ ماشين‌هاي بافندگي بدون ماكو داراي مزاياي زير هستند:
۱) كم شدن جرم جسم پرتاب شونده به علّت كوچك بودن آن كه همچنين سبب كم شدن ارتفاع دهنه شده كه اين عمل باعث زياد شدن سرعت عمل دستگاه مي‌شود.
۲) انرژي مورد نياز جهت به حركت درآوردن ماشين بافندگي با توجه به توان پودگذاري مساوي كمتر مي‌باشد.
۳) اصطكاك اجزا ماشين مثل مضراب چوب مضراب ماكو و ماسوره وجود ندارد ديگر نيازي به ماسوره پيچي و ماسوره تميز كني نيست.
ماشين‌هاي بافندگي بدون ماكو كه پودگذاري در آنها به وسيله دو گيره آنجا مي‌شود در اين روش دو گيره براي پودگذاري همزمان عمل مي‌كند در هر سمت ماشين كه ميله گيره يا يك تسمه گيره وجود دارد كه طول هر يك كمي بزرگتر از نصف شانه بافندگي ماشين است يكي از اين گيره‌ها گيره آورنده و ديگري گيره برنده است و هر دو همزمان به داخل دهنه وارد مي‌شود و در وسط دهنه به يك ديگر مي‌رسند.
در اين نوع ماشين‌ها انتقال نخ پود به داخل دهنه به دو روش انجام مي‌شود كه روش دواس و روش كابلر ماشين‌هاي سولزر كارخانه يزد تترون به روش داوس عمل مي‌كنند. اين روش توسط ديموند داوس طي يك كار تحقيقات نه ساله اختراع شد و در سال ۱۹۹۳ حدود بيست ماشين با عرض شانه نود سانتيمتر شروع به كار كرد.
روش پودگذاري در اين ماشين‌هاي به اين طريق است كه:
 1. گيره آورنده كه در سمت بوبين قرار دارد و ابتداي نخ پود را مي‌گيرد و وارد دهنه مي‌شود.

خرید و دانلود

با قیمت 17,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج