گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 158 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 2,000 تومان

ورزش بسکتبال

قوانین
ابزار و ویژگی های هر یک
ابعاد زمین
و….

فدراسیون بین‌المللی بسکتبال (Federation International de Basketball Amateur: FIBA) انجمنی متشکل از سازمان‌های ملی است که بر مسابقات بین‌المللی بسکتبال نظارت می‌کند. این رشته جزء رشته های ورزشی المپیک نیز می باشد.

بازی بسكتبال توسط دو تیم انجام می پذیرد كه هر تیم شامل ۵ بازیكن درون زمین و ۷ نفر ذخیره می باشد، هدف آنها عبور دادن توپ از حلقه و ممانعت از گل زدن تیم مقابل است. اندازه زمین بسكتبال باید (۲۸*۱۵) یا (۲۶*۱۴) یا (۲۴*۱۲) است.

حلقه و انواع آن: حلقهٔ بسکتبال در فاصلهٔ ۳۰ سانتی متری قاعدهٔ تخته ای مستطیل شکل به ابعاد ۱٫۸در ۱٫۲ متر، به آن متصل می‌شود. قطر حلقهٔ بسکتبال ۴۵ سانتی متر و ارتفاع توری که به شکل سبد به آن متصل می‌شود ۳۰ سانتی متر است. ارتفاع حلقه تا زمین بازی برای آقایان ۳٫۰۵ و برای بانوان ۳ متر می باشد.

توپ بسکتبال :توپ بزرگتر از توپ‌های معمولی است و آن را از جنس چرم، لاستیک یا پلاستیک می‌سازند و هنگام استفاده باد می‌کنند. میزان فشار هوای داخل توپ باید به حدی باشد که در صورت رها شدن از ارتفاع ۱٫۸ متری، پس از اصابت به زمین کم تر از ۱٫۲ و بیش تر از ۱٫۴ متر از زمین بلند نشود. محیط توپ باید حداقل ۷۵ سانتیمتر و حداکثر ۷۸ سانتیمتر باشد. وزن توپ نباید کمتر از ۶۰۰ و بیشتر از ۶۵۰ گرم باشد.

قوانین زمانی: بسکتبال در چهار دوره ۱۰ دقیقه‌ای (بین‌المللی) یا ۱۲ دقیقه‌ای (اِن.بی.اِی) انجام می‌شود. زمان استراحت بین دوره اول و دوم و بین دوره سوم و چهارم ۲ دقیقه و بین دوره دوم و سوم (بین دو نیمه) ۱۰ دقیقه‌استوقت اضافه در بسکتبال ۵ دقیقه می‌باشد. پس از استراحت بین دو نیمه زمین حمله و دفاع دو تیم عوض می‌شود. . زمان استراحت بین وقت‌های اضافه ۱ دقیقه‌است. هر تیم می تواند در هر ده دقیقه، یك تایم استراحت یك دقیقه ای و در ده دقیقه آخر دو تایم استراحت یك دقیقه ای درخواست کنند.

خرید و دانلود

با قیمت 2,000 تومان
  • انتشار : ۲۰ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج