گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 163 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان

مكاتب مختلف مديريت ، از مديريت علمي تيلور و ديدگاه دیوان سالاری ماكس وبر گرفته تا ديدگاه هاي اقتضايي مديريت ، مبحث اختیار را مطرح نموده اند ، وهر جا که اختيار مطرح شده است ، امر نظارت و كنترل اجتناب ناپذير به نظر رسيده است ، چرا كه اختيار و نظارت دو روي يك سكه اند و هر جا اختيار تفويض گردد يقيناً بايد در آنجا نظارت وجود داشته باشد.

نظارت و كنترل يكي از اجزاي اصلي مديريت محسوب مي گردد به طوري كه بدون توجه به اين جز ساير اجزا مديريت ، از قبيل بر نامه ريزي، سازماندهي و هدايت نيز ناقص بوده و تضميني براي انجام درست آنها وجود ندارد.

نظارت سازمانی :

۱ –  آشکار و رسمی

۲ – مخفی و پنهانی

هر كدام از روشهاي فوق داراي محاسن و معايبي بوده و معمولاَ كاربردهاي خاص خود را دارند .

نظارت آشكار معمولترين و تقريباَ آسانترين روش نظارت است. اين نوع نظارت معمولاَ در بررسي اسناد و مدارك غير قابل تغيير در سازمانها كاربرد دارد. نظارت آشكار اگر چه داراي اثرات مثبت بسياري است لكن هرگز مانند نظارت پنهان آشكار كننده نقصانها و معايب سيستم و تخلفات احتمالي موجود نخواهند بود.

در نظارت پنهاني سازمان دائماَ خود را در معرض بازرسي مي بيند و به همين دليل در واقع با نظارت پنهان، يك{ خود نظارتي دائمي} در سازمان ايجاد مي شود ‌مسئولين امر هر چه سريعتر در مقام رفع معایب و نواقص بر مي آيند.

نظارت پنهاني معمولاَ باعث دستيابي به حقايق و واقعيتهاي موجود در سازمان خواهد شد و معايب و محاسن هر تشكيلاتي را عيان خواهد ساخت.

 

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۳۱ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج